https://telegram.me/chashmnewss
24. دى 1396 - 11:26   |   کد مطلب: 5598
رئیس مرکز مدیریت بیماری‌های واگیر وزارت بهداشت گفت: فعالیت‌های انجام شده در مناطق زلزله‌زده کرمانشاه در حوزه سلامت به مراتب حتی تا ۱۰ برابر بیشتر از اقدامات صورت گرفته در زلزله بم است.

به گزارش چشم نیوز،  محمدمهدی گویا،  رئیس مرکز مدیریت بیماری‌های واگیر وزارت بهداشت  پیش از ظهر امروز در دیدار با رئیس دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه، اظهار داشت: فعالیت‌های انجام شده در مناطق زلزله‌زده کرمانشاه در حوزه سلامت به مراتب حتی تا ۱۰ برابر بیشتر از اقدامات صورت گرفته در زلزله بم است.

 

رئیس مرکز مدیریت بیماری‌های واگیر وزارت بهداشت ادامه داد: زلزله بم یک منطقه کوچک را درگیر کرد‌، در حالی که مناطق حادثه دیده در زلزله اخیر بسیار وسیع بود و با وجود این وسعت فعالیت‌های فوق‌العاده خوبی صورت گرفته است.

 

گویا خدمات دانشگاه علوم پزشکی و وزارت بهداشت در این مناطق را خوب ارزیابی کرد و افزود: خدمات در حال پیگیری است و در این خصوص مشکل جدی وجود ندارد.

 

وی متذکر شد: احتمال بروز و همه‌گیری بیماری‌ها با توجه به نامناسب بودن ضعیت آب و فاضلاب در مناطق شهری و به‌خصوص روستایی، نگران‌کننده است.

 

این مسؤول ادامه داد: بیمارستان شهدای‌(بانگر) سرپل‌ذهاب با وجود اینکه یک بیمارستان صحرایی است‌، اما بسیار مناسب طراحی شده و خدمات آن بسیار خوب و منظم است، به نحوی که بخش دیالیز آن از بخش‌های مشابه در بیمارستان‌های شهرهای بزرگ هم بهتر است.

 

گویا یادآور شد: انجام این خدمات در چنین بیمارستانی غیرقابل باور است، اما به خوبی مدیریت شده است.

 

گفتنی است، صبح امروز محمدمهدی گویا رئیس مرکز مدیریت بیماری‌های واگیر وزارت بهداشت و ابراهیم شکیبا معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه از مراکز بهداشتی شهرستان ثلاث باباجانی بازدید کردند.

دیدگاه شما

پربیننده ها

آخرین اخبار