https://telegram.me/chashmnewss
12. مهر 1396 - 9:01   |   کد مطلب: 5024
اصرار اقلیم کردستان عراق بر برگزاری همه پرسی استقلال را باید در چارچوب تلاش حدود یک قرن اخیر برخی از قدرت های جهانی در منطقه غرب آسیا ارزیابی کرد.

یادداشت/اصرار اقلیم کردستان عراق بر برگزاری همه پرسی استقلال را باید در چارچوب تلاش حدود یک قرن اخیر برخی از قدرت های جهانی در منطقه غرب آسیا ارزیابی کرد . ظاهرا  رویای تشکیل کشور کردستان که سالها توسط جریانات سیاسی شمال عراق دنبال می شد ؛در راستای طرح خاورمیانه جدید آمریکا وهمچنین بر مبنای سه هدف رژیم صهیونیستی صورت می گیرد:صهیونیست ها تحت عناوین تجاری و بازرگانی در منطقه کردستان عراق در حال جاسوسی گسترده خواهند بود.

هدف صهیونیست ها در حمایت از استقلال کردستان ایجاد یک پایگاه بزرگ برای انجام عملیات های تروریستی در کشورهای عراق -ایران و سوریه می باشد ؛عوامل ترور دانشمندان هسته ای ایران نیز از همین منطقه جذب شده بودند.

نکته دیگر در این خصوص انتقال نفت کردستان عراق به سمت بندر اشکلون اسراییل است ...

به نظر می رسد بارزانی و همراهان او هیچ درک درستی از عواقب استقلال کردستان و ناآرامی های حاصل از آن ندارند و این رویداد چه بسا کردستان را به سمت جنگ و خونریزی پیش ببرد . دو جریان گوران و جماعت اسلامی کردستان مخالف همه پرسی هستند و اعتقاد دارند فردای کردستان عراق ؛فردایی ملتهب و پر از هرج و مرج خواهد بود .علی شجاعی راد(دانشجوی دکتری علوم سیاسی)

دیدگاه شما

پربیننده ها

آخرین اخبار