https://telegram.me/chashmnewss
31. خرداد 1396 - 12:38   |   کد مطلب: 4658
حتماً قانون داماتو که به پيشنهاد يکی از سناتورهای آمريکا به نام داماتو طرح و تصويب شد را به ياد داريد.

به گزارش چشم نیوز، یادداشت/ سنا قانون "تحریم های جامع غیرهسته ای ایران" را تصویب کرد؛ بعید است این قانون برای تصویب در مجلس نمایندگان و امضا توسط ترامپ به مشکل خاصی بربخورد.

 سپاه پاسداران انقلاب اسلامی را هم که منادی حق طلبی و مبارزه با ستمگران و کمک به محرومان است در ليست تروريست_ها قرار دادند؛ این پایان_کار_برجامی است که با هر بهايی و به هرشکلی بسته می شود و ايران يکطرفه يکماه قبل از زمان اجرای آن، تمام تعهداتش را می پذيرد و به آن عمل می کند. امریکا در برجام تعهد داده بود تحریم هایی را که تعلیق کرده "تحت عناوین دیگر" بازنگرداند. اکنون تقريباً تمام آن تحریم ها بازگشته و تحريم های جديدی نيز به آن افزوده هم شده است.

  سوال بزرگ در این میان این است که دولت محترم آقای روحانی چگونه برخورد خواهد کرد؟ آمریکا به سرعت در مسیر بدل_کردن برجام به یک توافق یکسویه علیه ایران پیش می رود. اوباما هم گفته بود: هدف واقعی از برجام این است که وقتی تحریم ها اضافه می شود، ایران نتواند به آن "پاسخ هسته ای" بدهد.

تحریم_ها به دلائل عديده ای باز می گردد از جمله اين که: آمریکا با برجام و برچيده شدن توان و پيشرفت های هسته ای فهمیده که متأسفانه از جانب دولت محترم اراده ای برای پاسخگويی به زياده خواهی های او وجود ندارد و از طرفی با اين کار به سمتی پيش می رود تا جامعه ما را به سمت يک دو_قطبی_شدن خطرناکی پيش ببرد که متأسفانه بعضی در داخل به آن دامن می زنند.

ما بايستی بدانيم تنها راه_نجات اين کشور اتکای به لطف و فضل الهی و نگاه به درون، اعتقاد عملی به وحدت و همراهی با رهبری معظّم انقلاب است.

دکتر محمدنبی احمدی؛ عضو هیأت علمی دانشگاه رازی کرمانشاه/

دیدگاه شما

پربیننده ها

آخرین اخبار