https://telegram.me/chashmnewss
1. تير 1395 - 9:49   |   کد مطلب: 3308
چشم نیوز: نمیدانم ابتدا از کدام یک از مسوولین دانشگاه انتقاد کنم اما به نظر می رسد بیان انتقادات ابتدا از ریاست محترم دانشگاه شروع شود بهتر است؛جناب دکتر اعلمی ریاست محترم دانشگاه رازی همانگونه که می دانید مشکل اقتصادی این روزها اصلی ترین مشکل جامعه ما است و اگر اکنون به فکر چاره نباشیم مطمئنأ آثار مخرب آن را در آینده ای نچندان دور احساس خواهیم کرد.

 حمید شکریان -چشم نیوز، این روزها مشکلات اقتصادی و وضعیت نامناسب اقتصادی کشور به خوبی ملموس است، عموم مردم ، بازاریان ، سرمایه داران، مسوولین کشوری و لشکری، دانشجویان و..

 

اما مهمتر از همه بیان مشکلات از زبان دانشجویان است که قشر جوان و آینده سازان کشور هستند .به همین بهانه به عنوان یک دانشجو برخود لازم دیدم با مسوولین محترم و انتقادپذیر دانشگاه رازی کرمانشاه سخنی کوتاه داشته باشم.

 

نمیدانم ابتدا از کدام یک از مسوولین دانشگاه انتقاد کنم اما به نظر می رسد بیان انتقادات ابتدا از ریاست محترم دانشگاه شروع شود بهتر است؛جناب دکتر اعلمی ریاست محترم دانشگاه رازی همانگونه که می دانید مشکل اقتصادی این روزها اصلی ترین مشکل جامعه ما است و اگر اکنون به فکر چاره نباشیم مطمئنأ آثار مخرب آن را در آینده ای نچندان دور احساس خواهیم کرد.

 

جناب دکتر حتما تاکنون کلمات شرکت های دانش بنیان و پارک های علم و فناوری را شنیده اید و به طرز کار ایشان آگاهی کامل دارید،حال سوال بنده از شما این است :چرا با وجود فعالیت گسترده این شرکت ها و وجود پارک علم و فناوری مجهز در این استان شما به فکر حرکتی برای حضور این شرکت ها در دانشگاه نیستید!؟!؟

 

چرا به جای قرارداد بستن با شرکت های مخابراتی مثل ایرانسل و غیره به فکر بستن قرارداد با این شرکت ها نیستید!؟به نظر شما کدامیک واجب ترند!؟آیا وقت آن نرسیده است قدمی برای آینده اقتصادی کشور و دانشجویان برداشته شود!؟

 

به نظر شما آگاهی دانشجویان در این باره و حضور گسترده آنان در این شرکت ها  فرصتی مناسب جهت تحقق بخشیدن اقتصاد مقاومتی نیست!؟

 

جناب دکتر اعلمی لازم میدانم این نکته را متذکر شوم که دانشگاه شهید بهشتی تهران اولین گام ها را در این رابطه برداشته و آثار مثبت آن را دیده است و وقت آن رسیده است که دانشگاه رازی به عنوان دانشگاه مادر در غرب کشور در این خصوص حرکتی از خودنشان دهد.

 

انتقاد دوم خود را از ریاست محترم امور فرهنگی دانشگاه بیان می کنم :جناب دکتر علیزاده همانگونه که شما در جریانید فرهنگ سازی این طرح بزرگ و عظیم که به نفع کشور و دانشجو است و گامی مهم برای تحقق بخشیدن اقتصاد مقاومتی است کاری است مهم که تنها عهده شما بر می آیدو با روحیه ای مسؤلیت پذیری که بنده از شما سراغ دارم یقین دارم اقدامات لازم را در این رابطه انجام خواهید داد.

 

مسلما بودجه مورد نیاز برای این طرح ، از طرح جمع آوری زباله های اطراف دانشگاه و جشن های فارغ التحصیلی مشکل دار و ضد فرهنگ و همچنین همایش های پرهزینه و کم بازده کمتر خواهد بود!

 

انتقاد بعدی من از معاونت پژوهش و فناوری دانشگاه است؛جناب دکتر جوشقانی بدون مقدمه عرض میکنم آیا به نظر شما حضور دانشجویان در پارک های علم و فناوری نمی تواند به آینده اقتصادی آنان کمک کند!؟آیا پژوهش از نظر شما فقط و فقط به دانشجویان ارشد ختم می شود و دانشجویان کارشناسی حق پژوهش ندارند!؟

 

آیا هموار کردن پژوهش برای تمامی دانشجویان و آینده نگری در این رابطه به نفع اقتصاد و ذهن روشن فکر دانشجویان نیست!؟آیا باید دست روی دست گذاشت و همچنان به آینده اقتصادی کشور و دانشجو فکر نکرد!؟به نظر شما زمان آن نرسیده است درب های پژوهش به روی دانشجویان باز شود و ابزار مناسب همراه با آموزش های جامع در اختیار ایشان قرار گیرد!؟

 

و اما انتقاد پایان خود را از معاونت آموزشی دانشگاه دارم ؛جناب دکتر احمدزاده، آیا بهتر نبود از روی دلسوزی برای دانشجویان شما قبل از ما از مسوولین محترم دانشگاه انتقاد می کردید!؟مگر نه اینکه مهتمرین رسالت شما آینده نگری برای دانشجویان و آموزشهای جامع و کاربردی به دانشجویان است.

 

در پایان بعنوان یک از دانشجویان دغدغه مند دانشگاه رازی همه مسوؤلین دانشگاه خواهشمندیم اگر تاکنون در این مورد اقدامات لازم را انجام نداده اند اکنون دست به دست هم دهند و با تعامل با دانشجویان و مقامات ارشد استان گامی مهم در جهت تحقق بخشیدن اقتصاد مقاومتی بردارند باشد که همانند دانشگاه شهید بهشتی تهران موانع سد راه این طرح مهم مرتفع گردد.

 

و من الله توفیق

دیدگاه شما

پربیننده ها

آخرین اخبار