نمایش 1 - 10 از 67
یک بام و چند هوا؟!
روزهای انتخابات، روزهای وعده و وعید است و قول و قرار. روزهایی که در میان مردم شور انتخاب است و هرکدام از نامزدها را به دقت زیرنظر می‌گیرند و می‌دانند مرد است و قولش و دیگرانند و بهانه‌های همیشگی برای کارنکردن.
حتماً قانون داماتو که به پيشنهاد يکی از سناتورهای آمريکا به نام داماتو طرح و تصويب شد را به ياد داريد.
چشم نیوز: روحانی با استناد به سه کلمه «لِمنْ وَلَّيْتُمُوهُ أَمْرَکُم» از خطبه 92 نهج البلاغه، مدعی می‌شود که «امیرالمؤمنین مبنای ولایت و حکومت را نظر و انتخاب مردم می‌داند.» این سخنان و استنتاج از آن اگرچه در جمع غیرتخصصی، ناصواب و صدورش از رئیس جمهور بعید بود.
امنیتِ نشانه رفته
دهه شصت دهه افتخارات بزرگ است. دهه تحمیل سخت‌ترین تحریمهاست. دهه بروز و ظهور خشن‌ترین تروریسم علیه مردم است. در دهه شصت ملت ایران مظلوم واقع شد و دهه شصت یک دهه مظلوم است. دهه آزمونهای بزرگ و تجربه‌های بزرگ است. دهه جنگ تحمیلی است. دهه مبارزه با تجزیه طلبی است. دهه پیروزی جوانان بر همه این مشکلات است. دهه پیروزی‌های بزرگ...
درقطر چه خبر است ؟
به نظر می رسد فعلا قطری ها در مواضع خود باقی بمانند و جمهوری اسلامی هم باید هر چه سریعتر به سمت حضور بیشتر به سمت قطر و استفاده از فرصت به دست آمده در این کشور حرکت کند.
 " با وجود تخلفات گسترده"
بیش از یک هفته از انتخابات دوازدهمین ریاست جمهوری ایران گذشت. از دوره پر التهاب و پر اضطرابی که بسیار درس آموز و بصیرت افزا بود. دوره ای پر هیاهو و پرجنجال که توانست تجربه ای دیگر بر تجربه ها بیفزاید و عبرتی اضافه کند. اگر عبرت گیرنده ای باشد.
آل سعود یا انبار باروت!!!
با نگاهی به رفتارهای عربستان سعودی در منطقه غرب آسیا متوجه می شویم که این کشور به یک انبار باروتی تبدیل شده است که می تواند برای امنیت خود نیز تهدید تلقی شود .
کاربلد بودید ما ندانستیم
تمام «انتخابات»‌های جمهوری اسلامی در این حدود 40 سال، همیشه مورد دقت نظر کشورهای دوست و دشمن بوده و با مواضع مثبت و منفی آنها مواجه بوده است.
مردود شده‌ها!
مردم به خوبی متوجه‌اند که برخی شعارها و اداهای تاریخ گذشته، برای چیست. مثلاً آن‌کس که از روی کاغذ سناریو می‌خواند و از گازانبر و سرهنگ و خشونت و اصلاحات و ... می‌گوید و نمی‌داند که مردم می‌دانند که در تقسیم کار صورت گرفته، ضربه‌گیر و مأمور بازار گرمی کیست.
تحلیلی از توافق احتمالی کرباسچی - داعش
احتمالا مذاکره با داعش برجامی دیگر خواهد بود و باید امتیازاتی طرفین به یکدیگر بدهند و طبق معمول طرف مقابل ما به تعهدات خود عمل نکند.

صفحه‌ها