نمایش 1 - 10 از 201
مادرِ دنیا عقیم است که فاطمه ی دیگری بزاید. که دردانه هستی بود. بانویی که کارهای خانه را با کنیزش تقسیم می‌کرد و کنیزش معلم قرآن و متکلم به آن بود. مفتقرا متاب رو از در او به هیچ سو/ زانکه مس وجود را فضه او طلا کند.
انسان اگر بخواهد به فلاح و صلاح برسد و از دار مکافات دنیا به سلامت برهد،‌گریز و گزیری جز دست به دامان قرآن شدن و نشستن پای منبر معصومین علیهم‌السلام ندارد.
یادداشت/
در اغتشاشات اخیر برخی از نمایندگان باید صدای اعتراض مردم می‌شدند و بر سر مقصران و پایمال کنندگان حقوق آن‌ها فریاد می‌کشیدند. آن‌ها قبل از اینکه تحلیلگران سیاسی و نماینده جریان خاص یا بازداشت شدگان باشند، نماینده مردم در مجلس هستند.
یادداشت/
دولت‌مردان و کارگزاران نظام بدانند که امروز به معنای واقعی مردم گله‌مند هستند، بالخصوص در حوزه مسائل اقتصادی، معیشتی و اشتغال و مسئولان باید تکلیف خود را در قبال مردم بدانند.
یادداشت/
در صورتی که منابع به سمت سفته بازی و بازارهایی نظیر طلا، سکه، ارز سوق داده شود به دلیل افزایش حجم پول و عدم تغییر اساسی در واقعیت اقتصاد شاهد تورم و حباب های اقتصادی خواهیم بود.
تاریخ پر است از گندم نمایان جوفروش و رفیقان نیمه راهی که تا آنجا با حقند که منافعشان تأمین گردد و تأیید گردند و چون مطامعشان به خطر افتد نه دوست می‌شناسند و نه حق را. که حق، لقلقه‌ای است بر زبانشان
یادداشت دانشجویی؛
درواقع حرکت جریان دانشجویی، این روز‌ها تابعی از کانال‌های تلگرامی است و برخی نیز با پیگیری هشتگ‌های مجازی و توییت‌زدن ارضا می‌شوند. وقتی می‌گویند که دانشجو قشر پیشرو جامعه است، یعنی مبدأ تحولات بودن را از او انتظار دارند.
مردم به ذوق آمده در راه، با خود می‌گفتند مگر آقا کاری بکند. پیرزنی می‌گفت ای کاش آقا به خانه‌های ویرانمان سری بزند و از نزدیک ببیند. گفتم می‌آید، شک نکن.
یکشنبه 21 آبان‌ماه جاری زلزله‌ای به بزرگی 7/3 ریشتر کرمانشاه را لرزاند که در تاریخ این منطقه بی‌نظیر بوده و حتی از زلزله مهیب 700 سال پیش این شهر نیز بزرگ‌تر بود.
و فرمودند زائر حسین در زمین، زائر خداست در عرش و پیامبر مهربانمان به مصافحه با زائرش می‌آید. زائر به هر قدمی که برای زیارت برمی‌دارد، گناهی از او محو می‌شود و حسنه‌ای برایش ثبت می‌شود و درجه‌ای بر او افزوده می‌شود.

صفحه‌ها