https://telegram.me/chashmnewss
22. اسفند 1396 - 9:00   |   کد مطلب: 5927
رئیس دانشگاه رازی کرمانشاه گفت: ورود به مسئولیت‌های اجرایی در دانشگاه در حقیقت نیازمند ایثار و کار اعتقادی و آرمانی است چراکه حق‌التدریس در دانشگاه به‌مراتب بیشتر از حقوق کار اجرایی است و در این حوزه باید ایثار داشته باشیم و با اعتقاد برای تعالی دانشگاه کار کنیم

به گزارش چشم نیوز، نشست نقد و بررسی عملکرد مدیران دانشگاه رازی به همت کانون صنفی اعضای هیأت علمی و با حضور هیأت رئیسه دانشگاه، در سالن شهید علیمحمدی دانشکده علوم رازی برگزار شد.

 

دکتر محمدابراهیم اعلمی‌آل‌آقا ؛ رئیس دانشگاه رازی در ابتدای این نشست طی سخنانی، اظهار داشت: همه ما به ارتقاء شرایط کشور در سطوح مختلف علاقه‌مند هستیم و تا به امروز نیز پیشرفت‌های خوبی در بخش‌های مختلف و به‌عنوان نمونه در آموزش عالی رخ داده است.

 

رئیس دانشگاه رازی با اشاره به رشد و توسعه کمّی قابل‌توجه آموزش عالی پس از پیروزی انقلاب اسلامی گفت: این پیشرفت‌ها در دانشگاه جای بسی افتخار دارد اما توسعه‌یافتگی پدیده‌ای نیست که یک شبه حاصل شود.

 

دکتر اعلمی‌آل‌آقا توسعه و رشد در حوزه آموزش عالی را نیازمند تلاش مستمر و مجاهدت دانست و افزود: حضور هیأت علمی در صحنه مسائل جامعه به شکل عام و آموزش عالی و دانشگاه به شکل خاص، مطالبه‌ای است که در همه سطوح مطرح است.

 

وی با بیان اینکه فضا به‌سرعت در حال تغییر است و باید تغییرات را زودتر از دیگران درک کنیم، گفت: دانشگاه نباید جزو دستگاه‌هایی باشد که آخرین تحولات را دارد، بلکه همواره باید در مسیر ترقی و تحولات مثبت پیشتاز باشیم.

 

دکتر اعلمی‌آل‌آقا با تأکید بر اینکه انتظار تحول در دانشگاه‌ها بیش از دستگاه‌های دیگر است، گفت: بیش از ۴۰۰ عضو هیأت علمی در دانشگاه رازی داریم و این اساتید باید بیش از گذشته در فضای بیرونی اثرگذار باشند.

 

 وی با بیان اینکه کشور نیازمند حرکت عالمانه با نقد مناسب در فضای همدلی و دلسوزی است، گفت: باید قدر و منزلت کار اجرایی در دانشگاه را بالا ببریم و عزیزانی که مسئولیت اجرایی می‌پذیرند، توجه و تمرکز خود را بر مسئولیت اجرایی معطوف نمایند اما گاهی شاهد بودیم که حوزه اجرایی در دانشگاه با کم‌لطفی اعضای هیأت علمی مواجه بوده است.

 

دکتر اعلمی‌آل‌آقا تصریح کرد: ورود به مسئولیت‌های اجرایی در دانشگاه در حقیقت نیازمند ایثار و کار اعتقادی و آرمانی است چراکه حق‌التدریس در دانشگاه به‌مراتب بیشتر از حقوق کار اجرایی است و در این حوزه باید ایثار داشته باشیم و با اعتقاد برای تعالی دانشگاه کار کنیم.

 

رئیس دانشگاه رازی با بیان اینکه مدیران توانمند در دانشگاه باید برای مسئولیت اجرایی خود وقت بگذارند، افزود: عزیزانی که مسئولیت اجرایی دارند، کار پژوهشی خود را فریز کنند و به کار اجرایی برسند.

 

وی با استقبال از انتقادات سازنده‌ی اعضای هیأت علمی برای تعالی و ارتقاء دانشگاه گفت: پیشنهاد می‌شود؛ پروپوزال‌هایی برای ارتقاء جایگاه دانشگاه داشته باشیم و نظام پیشنهادات فعال باشد و از پیشنهادات و انتقادات سازنده‌ی اساتید، با گشاده‌رویی استقبال خواهیم کرد و امیدواریم یک گفتمان منطقی در دانشگاه را شاهد باشیم.

 

دکتر اعلمی‌آل‌آقا در پایان بیان کرد: در راستای پذیرش پیشنهادات و ارائه‌ی نقدها، سیستم‌های ارزشیابی فرم‌هایی را تهیه کنند و کانون صنفی نیز متولی این بحث شود تا حرکتی روبه‌جلو داشته باشیم و دانشگاه اگر قرار است کانون تاثیرگذاری در جامعه باشد، باید بسیار پویاتر از امروز باشد.

 

 

دیدگاه شما

پربیننده ها

آخرین اخبار