https://telegram.me/chashmnewss
20. اسفند 1396 - 12:06   |   کد مطلب: 5922
مشاور رئیس دانشگاه رازی در امور زنان و خانواده گفت: کارکنان بانوی دانشگاه رازی در رده‌ی کارکنان و هیأت‌علمی، بالاترین شاخص‌ها را دارند و طی سالیان گذشته همواره برای دانشگاه افتخارآفرینی کردند.

به گزارش چشم نیوز، دکتر ناهید شاه‌آبادی، مشاور رئیس دانشگاه رازی در امور زنان و خانواده در ابتدای این مراسم طی سخنانی با تبریک میلاد باسعادت حضرت زهرا(س) و روز زن اظهار داشت: هر روز، روزِ زن و روزِ مادر است اما به یُمن ولادت حضرت زهرا(س) یک روز خاص برای قدردانی از این عزیزان در نظر گرفته شده است.

 

مشاور رئیس دانشگاه رازی در امور زنان و خانواده در ادامه با اشاره به اینکه بانوان شاغل در دانشگاه رازی جایگاه بالایی را در بحث کارکرد دارند، گفت: کارکنان بانوی دانشگاه رازی در رده‌ی کارکنان و هیأت‌علمی، بالاترین شاخص‌ها را دارند و طی سالیان گذشته همواره برای دانشگاه افتخارآفرینی کردند.

 

دکتر شاه‌آبادی از فعالیت ۲۲۴ بانوی شاغل در دانشگاه رازی خبر داد و افزود: از این تعداد ۵۹ بانو عضو هیأت‌علمی دانشگاه هستند و در مجموع ۲۰ درصد از کُل کارکنان دانشگاه را بانوان تشکیل می‌دهند و امیدواریم به شاخص‌های کشوری در این زمینه دست یابیم.

 

وی همچنین به تحولات مثبت برای بانوان شاغل در دانشگاه‌ها طی دوران وزارت دکتر فرهادی اشاره کرد و گفت: ساختار دانشگاه و جایگاه بانوان در دانشگاه به همت وزیر وقت علوم دکتر فرهادی تحول مثبت یافت و پُست مشاور بانوان در دانشگاه‌ها رسمیت بیشتری پیدا کرده است و بانوان دانشگاهی در جایگاه مشاور بانوان رئیس دانشگاه با تلاش فراوان مطالبات موجود را انتقال می‌دهند.

 

دکتر شاه‌آبادی سپس گفت: در سال گذشته به همت مدیریت دانشگاه رازی، قوانینی برای تسهیل کار بانوان ابلاغ شد و در این راستا قانون کاهش ساعت کار بانوانی که فرزند دارند یا سرپرست خانوار هستند، به همت هیأت اُمنای دانشگاه به تصویب رسید.

 

وی در ادامه به بیان مطالبات بانوان شاغل در دانشگاه رازی پرداخت و گفت: یکی از خصوصیات فعالیت و کار، امنیت شغلی است و اگر امنیت شغلی نباشد نمی‌توان به‌طور شایسته و مؤثر در پیشبرد اهداف سازمان مربوطه قدمی برداشت، لذا یکی از مطالبات، پیگیری برای تبدیل کارکنان قراردادی به پیمانی است.

 

دکتر شاه‌آبادی همچنین خواستار ایجاد مهدکودک در دانشگاه برای نگهداری از کودکان کارکنان شد و گفت: برای ایجاد امنیت شغلی و بالا بردن نوع کار، موضوع ایجاد مهدکودک‌ در سازمان‌ها و ادارات در تمام دنیا وجود دارد در این زمینه نیازمند مساعدت هستیم.

دیدگاه شما

پربیننده ها

آخرین اخبار