https://telegram.me/chashmnewss
20. اسفند 1396 - 11:49   |   کد مطلب: 5920
رئیس دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه گفت: مادر به عنوان نخستین معلم آدمی نقش به‌سزایی در بالندگی و تربیت افراد جامعه دارد و در پناه آموزه‌های مادران است که می‌توانیم شاهد پیشرفت‌، ارتقا، توسعه جامعه و فرهنگ زندگانی باشیم.

به گزارش چشم نیوز، دکترمحمود‌رضا مرادی، رئیس دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه پیش از ظهر امروز در مراسم گرامیداشت روز زن و تکریم مقام مادر، اظهار داشت: مادر به عنوان نخستین معلم آدمی نقش به‌سزایی در بالندگی و تربیت افراد جامعه دارد و در پناه آموزه‌های مادران است که می‌توانیم شاهد پیشرفت‌، ارتقا، توسعه جامعه و فرهنگ زندگانی باشیم.

 

رئیس دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه ادامه داد: این مادر است که با نقش کارشناسی تغذیه خانواده و مدیریت تعادل اقتصادی در زندگی به عنوان نیمی از جامعه تاثیر مهمی در سلامت و چرخه اقتصادی کشور دارد.

 

وی گفت: این وظیفه همگی ماست تا با احترام متقابل به بانوان برای ایجاد آسایش و آرامش روانی آنان در راستای داشتن خانواده‌ای سالم و به تبع آن جامعه‌ای سالم کوشش کنیم.

 

مرادی افزود: در گذشته فعالیت زنان تنها محدود به خانه بود، اما امروزه شاهد حضور فعال و خدمات ارزشمند و شایان آنان در توسعه کشور هستیم.

 

وی با بیان اینکه در دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه 14 هزار و 170 نفر شاغل هستند، اضافه کرد: بیش از ۷ هزار نفر از این تعداد یعنی ۵۲.۵ درصد کل کارکنان را بانوان تشکیل می‌دهند و این خود خبر از پویایی زنان در جامعه را می‌دهد.

 

این مسؤول خاطرنشان کرد: در دهه‌های اخیر شاهد افزایش جذب هیأت علمی خانم در دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه هستیم و هم اکنون بیش از ۳۴ درصد اساتید دانشگاه را بانوان تشکیل می‌دهند و این فعالیت زنان در عرصه‌های علمی و تحقیقاتی از جمله افتخارات ما است.

 

وی بیان کرد: از ۴ هزار و ۹۹۳ تعداد کل دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی‌، 2 هزار و ۹۷۴ دانشجو یعنی قریب به ۶۰ درصد را دختران تشکیل می‌دهند.

 

مرادی گفت: زنان در پست‌های مدیریتی دانشگاه علوم پزشکی نیز حضور فعال و ارزنده‌ای دارند و تلاش ما در دانشگاه علوم پزشکی استفاده از توان و استعداد بانوان در پست‌های مدیریتی است و مسائل جنسیتی در انتخاب مدیران ملاک نبوده و تنها شایسته‌سالاری مد‌نظر قرار دارد.

 

 

رئیس دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه اظهار داشت: اعتماد و فراهم‌سازی زمینه پیشرفت بانوان از جمله وظایف ما است و بر ما لازم است تا با برنامه‌ریزی صحیح علاوه بر استفاده از توانایی بانوان در راستای ارتقا سطح سلامت‌، آسایش و آموزش آنان تلاش کنیم.

دیدگاه شما

پربیننده ها

آخرین اخبار