https://telegram.me/chashmnewss
19. اسفند 1396 - 11:38   |   کد مطلب: 5913
رئیس دانشگاه رازی کرمانشاه حرکت در کنار مردم برای تحقق توسعه را از اهداف ذاتی دانشگاه عنوان کرد و گفت: در این راستا، با تصویب آیین‌نامه‌ها و روشن‌شدن ضوابط، نقطه‌ی آرمانی را ترسیم نموده و در این مسیر حرکت خواهیم کرد.

به گزارش چشم نیوز، شورای دانشگاه رازی با حضور دکتر احمد ترک‌نژاد و  دکتر علی کرمانشاه اعضای حقیقی هیأت امنای دانشگاه‌های رازی و صنعتی کرمانشاه تشکیل جلسه داد.

 

دکتر محمدابراهیم اعلمی‌آل‌آقا، رئیس دانشگاه رازی در ابتدای این نشست اظهار داشت: در بحث فعالیت‌های پژوهشی و تأکیدات عنوان شده در این راستا، دانشگاه باید از قِبَل آورده‌ی دانشی خود به ثروت برسد در غیر اینصورت علامت سؤالی در دانش و کارایی آن به وجود می‌آید.

 

رئیس دانشگاه رازی  کرمانشاه حرکت در کنار مردم برای تحقق توسعه را از اهداف ذاتی دانشگاه عنوان کرد و گفت: در این راستا، با تصویب آیین‌نامه‌ها و روشن‌شدن ضوابط، نقطه‌ی آرمانی را ترسیم نموده و در این مسیر حرکت خواهیم کرد.

 

دکتر اعلمی‌آل‌اقا در ادامه با اشاره به فعالیت مؤثر شورای دانشگاه و چرخش اندیشه در این شورا، گفت: راهبرد ما، همکاری جمعی است تا با برخورداری از این وفاق و همکاری جمعی، یک مجموعه‌ی مدنی و تأثیرگذار به‌صورت پایلوت را برای جامعه به نمایش بگذاریم.

 

این مسئول همچنین به فعالیت شورای صنفی دانشجویان دانشگاه رازی اشاره کرد و گفت: مشارکت ۳ هزار نفری دانشجویان در این شورا بیانگر رغبت به تحولات مثبت است.

 

دکتر اعلمی‌آل‌آقا همچنین با اشاره به فعالیت دبیرخانه کارگروه آموزش و پژوهش در دانشگاه رازی افزود: سال گذشته اعتبار این کارگروه حدود ۷۰۰ میلیون تومان بود و البته با این رقم اعتباری نمی‌توان نگاه تقاضامحوری را به فعلیت رساند و نیاز به حمایت بیشتری داریم.

 

وی با اشاره به حرکت دانشگاه رازی در مسیر بین‌الملل و جذب دانشجویان خارجی گفت: رقابت با دانشگاه‌های قَدَر نیازمند رفع مشکلات و امکانات و منابع لازم است و ما از جهت رقابت در سطح دانشگاه‌ها، حریفانی داریم که در حدّی از توسعه‌یافتگی قرار دارند که رقابت برابری نیست.

 

رئیس دانشگاه رازی همچنین به مشکلات اساتید حق‌التدریسی در دانشگاه اشاره کرد و افزود: برای ارتقاء دانشگاه رازی از سطح دو به سطح یک، نیازمند همّت همکاران و تزریق امکانات با کمک دولت هستیم.

 

در ادامه دکتر ناهید شاه‌آبادی مسئول کانون صنفی اعضای هیأت علمی دانشگاه رازی به تشریح مشکلات این صنف و ارائه پیشنهادات پرداخت و گفت: اولین و بزرگ‌ترین درخواست کانون صنفی، حضور نماینده کانون در هیأت امناء است.

 

وی تصریح کرد: انتظار می‌رود که اعضای هیأت علمی به‌عنوان یک سندیکا، نماینده‌ای در هیأت امنای دانشگاه داشته باشد تا همدلی و همکاری برای حصول اهداف کلان، محقق گردد.

 

دکتر شاه‌آبادی در ادامه سیاست پذیرش دانشجو به روش بومی‌گزینی در دانشگاه رازی را مورد انتقاد قرار داد و گفت: بومی‌گزینی بزرگ‌ترین ضربه را به دانشگاه رازی وارد کرد.

 

این مسئول همچنین خواستار توجه هرچه بهتر به رفاهیات اعضای هیأت علمی دانشگاه رازی شد و گفت: در استان کرمانشاه با معضل بیکاری و مشکلات اقتصادی مواجه هستیم از سویی ما از اقتصاد رقابت‌محور برخوردار نیستیم و همه تقصیرات را به گردن دانشگاه می‌اندازند.

 

 

دیدگاه شما

پربیننده ها

آخرین اخبار