https://telegram.me/chashmnewss
14. اسفند 1396 - 11:28   |   کد مطلب: 5894
حجت الاسلام و المسلمین حسین عالمی گفت: ازدواج، رخدادی اثرگذار و سرنوشت ساز در زندگی انسان ها است.

به گزارش چشم نیوز، به همت بسیج دانشجویی، مراسم جُنگ دانشجویی با عنوان ازدواج با سخنرانی حجت الاسلام و المسلمین حسین عالمی و با حضور اعضای هیأت علمی، کارکنان و دانشجویان دانشگاه صنعتی کرمانشاه، در دانشکده فناوری اطلاعات دانشگاه برگزارگردید.

 

در این مراسم حجت الاسلام و المسلمین حسین عالمی با فریضه دانستن امر ازدواج از نظر اسلام، اظهار داشت: ازدواج یک امر واجب است که مرد و زن باید آن را به عنوان یک کار الهی و یک وظیفه انجام دهند.

 

وی ضمن اشاره به اینکه، ازدواج، رخدادی اثرگذار و سرنوشت ساز در زندگی انسان هاست، عنوان کرد: یک ازدواج موفق به شناخت درست پسر و دختر از یکدیگر پیش از ازدواج، آگاهی آن‌ها از رمز و رازهای ازدواج و پیدا کردن زوج مناسب با سطوح اعتقادی، فرهنگی، علمی و اقتصادی نزدیک به هم بستگی دارد.

 

حجت الاسلام عالمی گفت: بی گمان برای کسانی که آرزومند ازدواجی دلخواه و تعالی بخش هستند، آگاهی از همه ضوابط، شرایط و سازوکارهای آن، امری بایسته و ضروری خواهد بود و یکی از شیوه های دست یابی به این آگاهی، گوش سپردن به سخنان بزرگانی است که دراین‌باره رهنمودهای ارزشمند ارائه داده اند.

 

وی یادآورشد: همه مشکلات کم شدن رغبت جوانان برای ازدواج، ناشی از مسائل مالی و اقتصادی نبوده، بلکه باید در نهادینه کردن فرهنگ صحیح ازدواج در جامعه تلاش شود و خوشبختانه سیاست‌های تعریف شده در حوزه فرهنگی واحد علوم و تحقیقات در همین راستا پایه ‌گذاری شده است.

دیدگاه شما

پربیننده ها

آخرین اخبار