https://telegram.me/chashmnewss
8. اسفند 1396 - 12:21   |   کد مطلب: 5867
معاون غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی استان کرمانشاه گفت: با صنعتی شدن جوامع کالاهای سلامت محور نیز تحت تاثیر قرار گرفته و امروزه استفاده مردم از برخی کالاهای ناسالم یکی از عوامل اصلی گسترش بسیاری از بیماری‌ها است.

به گزارش چشم نیوز، دکتر قباد محمدی، معاون غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی استان کرمانشاه در نشست خبری که برگزار شد، نظارت بر عرضه کالاهای سلامت محور و رسیدن کالای سالم به دست مردم را از مهمترین اولویت‌های این حوزه برشمرد و اظهار داشت: کالاهای سلامت محور از جمله غذا، مواد آرایشی و بهداشتی، دارو و تجهیزات پزشکی به طور مستقیم با سلامت مردم در ارتباط است.

 

معاون غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی استان کرمانشاه ادامه داد: با صنعتی شدن جوامع کالاهای سلامت محور نیز تحت تاثیر قرار گرفته و امروزه استفاده مردم از برخی کالاهای ناسالم یکی از عوامل اصلی گسترش بسیاری از بیماری‌ها است.

 

معاون غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی استان کرمانشاه با بیان اینکه بسیاری از بیماری‌های غیرواگیر خصوصا سرطان با مصرف کالاهای سلامت محور و خصوصا غذا در ارتباط است، تاکید کرد: متاسفانه مردم به این نکته توجه ندارند و هنوز گاهی از مواد غذایی قاچاق و غیرمعتبر استفاده می‌کنند.

 

محمدی یادآور شد: این کالاهای قاچاق در مراکز غیرمجاز، عطاری‌ها، بازارچه‌های مرزی و ... به فروش می‌رسد و حتی برخی از آنها در مراکز غیرمجاز داخل کشور تولید شده و برچسب تولید خارج می‌خورد.

 

وی خاطرنشان کرد: محصولات آرایشی و بهداشتی قاچاق نیز از دیگر عوامل اصلی تهدید کننده سلامت مردم است که متاسفانه در بازارچه‌های مرزی به فروش می‌رسد و افراد بدون اطلاع کافی نسبت به عوارض، از آنها استفاده می‌کنند.

 

به گفته این مسئول، مصرف مکمل‌های ورزشی غیرمجاز نیز از دیگر تهدیدکننده‌های سلامت است که متاسفانه قشر مخاطب آن نیز نسل جوان هستند.

 

معاون غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه با بیان اینکه برخورد و جمع‌آوری کالاهای قاچاق و ناسالم به تنهایی کافی نیست، اضافه کرد: باید در درجه اول مردم را نسبت به مخاطرات مصرف این کالاها آگاه کنیم تا مصرف آن در جامعه کاهش پیدا کند.

 

دیدگاه شما

پربیننده ها

آخرین اخبار