https://telegram.me/chashmnewss
8. اسفند 1396 - 12:15   |   کد مطلب: 5866
رئیس دانشگاه رازی کرمانشاه گفت: بودجه‌های حوزه پژوهش در کشور و استان کرمانشاه اندک است و جبران عقب افتادگی‌ها نیازمند توجه به پژوهش و تخصیص اعتبارات لازم است.

به گزارش چشم نیوز، مراسم تجلیل از پژوهشگران و فناوران برتر استان کرمانشاه عصر امروز با حضور مسئولان و نخبگان استان کرمانشاه برگزار شد.

 

دکترمحمدابراهیم اعلمی‌آل‌آقا، رئیس دانشگاه رازی در این مراسم اظهار داشت: بودجه‌های حوزه پژوهش در کشور و استان کرمانشاه اندک است و جبران عقب افتادگی‌ها نیازمند توجه به پژوهش و تخصیص اعتبارات لازم است.

 

رئیس دانشگاه رازی با اشاره به اینکه با بودجه‌های اندک نمی‌توان توقعات مسئولان در فضای علم و فناوری را محقق کرد، گفت: سال گذشته قرار بود ۷۰۰۰ میلیارد در جدول ۱۴ بودجه اختصاص دهند اما سال ۹۵ تمام شد و یک ریال تخصیص نیافت.

 

وی با اشاره به عدم حاکمیت نگاه دانش‌بنیان بر دستگاه‌های اجرایی و برنامه‌ریزی‌های کشور گفت: مسئولان بپذیرند که در جمع اصحاب علم و اندیشه، به انتقادات پاسخ دهند.

 

حجت‌الاسلام محمدباقر نجفی معاون پژوهشی دانشگاه رازی نیز در این مراسم اظهار داشت: جهاد، تقوا و دانش سه پایه دین اسلام است و دانش عنصر برتر در زندگی اجتماعی است.

 

وی با تاکید بر ضرورت توجه جدّی به مقوله پژوهش افزود: ارج نهادن به مقام دانشمندان در جامعه باید برجسته شود.

 

این مسئول عدم شناخت نسبت به ظرفیت پژوهش و توهم دانایی را از دلایل بی‌توجهی به حوزه پژوهش دانست و گفت: هرمیزان که دانش و پژوهش جدی گرفته شود به همان اندازه افتخارآفرینی می‌شود.

 

در پایان این مراسم از ۴۴ پژوهشگر و فناور برتر استان کرمانشاه در حوزه‌های مختلف با اهدای لوح تقدیر به عمل آمد.

دیدگاه شما

پربیننده ها

آخرین اخبار