https://telegram.me/chashmnewss
30. بهمن 1396 - 13:19   |   کد مطلب: 5820
جلسه هماهنگی و برگزاری اردو‌های راهیان نور بسیج دانشجویی با حضورسرهنگ بیاتی، معاون هماهنگ کننده سپاه نبی اکرم(ص) ، مسئول سازمان بسیج دانشجویی استان و مسئولان حوزه ها و پایگاه‌های بسیج دانشجویی این استان در سالن جلسات سازمان بسیج دانشجویی برگزار شد.

به گزارش چشم نیوز، صلاح الدین قره تپه، مسئول سازمان بسیج دانشجویی )  در این جلسه که با حضور مسئولین حوزه و پایگاههای استان برگزار شد ضمن تسلیت شهادت حضرت فاطمه (س) اظهار داشت: ولایت مداری و ولایت پذیری درسی بود که حضرت فاطمه زهرا (س) به شیعیان دادند. درس این بانوی گرانقدر جهان اسلام به امت حمایت از ولایت با تمام توان است و ایشان در برابر ظلم و ستم های وارد شده به خاندان پیامبر(ص) ساکت نشدند.

 

این مسئول خاطر نشان کرد: حضرت فاطمه (س ) را باید بی تردید بزرگترین حامی و فدایی ولایت، شیداترین پروانه شمع امامت و پروانه عاشقی دانست كه با سوختن و فدا كردن خود درس ولایت مداری و امام محوری را به همگان آموخت.

 

 قره تپه در ادامه به بیان تاثیرات معنوی اردوهای راهیان نوردر بین جوانان پرداخت و گفت: لحظه به لحظه حضور جوانان در مناطق عملیاتی دفاع مقدس پراز صفا، صمیمیت و نورانیت وصف نشدنی است.

 

وی خاطر نشان کرد: مناطق عملیاتی به خاطر ریخته شدن خون پاک شهدای عزیز و گرانقدر انقلاب اسلامی  یک جاذبه شدیدی دارد و فراتر از اقصی نقاط ایران اسلامی پذیرای زائر و جستجو کننده معارف الهی است.

 

مسئول سازمان بسیج دانشجویی با بیان اینکه روح شهدا ناظر و شاهد بر افعال ما هستند گفت: کسانی که به این سفر معنوی می روند با شهدا عهد و پیمان می بندند که در راه انقلاب و آرمان های شهدا ثابت قدم بمانند و قطعا شهدا هم دستشان را خواهند گرفت.

 

در ادامه جلسه سرهنگ بیاتی، معاون هماهنگ کننده سپاه نبی اکرم(ص)   اظهار داشت:  انتقال فرهنگ ایثار و شهادت و دفاع مقدس به نسل دانشجویی  از اهداف برگزاری اردوهای راهیان نور می باشد.

 

این مسئول تصریح کرد: فعالیت و رسالت در زمینه راهیان نور موجب هدایت و راهنمایی دانشجویان می‌شود چراکه با برگزاری اردوهای راهیان نور، دوران هشت سال دفاع مقدس، رشادت‌ها و فداکاری‌های شهدا، جانبازان، ایثارگران و رزمندگان جنگ تحمیلی برای جوانان به ویژه دانشجویان تبیین می‌شود.

 

وی افزود: برگزاری اردوهای راهیان نور موجب ایجاد روح معنویت در دانشجویان می‌شود و با توجه به اینکه اردوهای راهیان نور و بازدید از مناطق عملیاتی جنوب تأثیر بسزایی در روحیه جوانان دارد باید تلاش شود این مسیر معنوی و فرهنگی از سوی مسؤولان تداوم یافته و تقویت شود.

 

سرهنگ بیاتی یادآور شد: برگزاری اردوهای راهیان نور باید با هماهنگی و همکاری دانشگاه‌ها و سپاه و بسیج دانشجویی استان صورت گیرد.

 

وی گفت: اردوی راهیان نور چهار روز می باشد و هماهنگی های لازم در خصوص اسکان و مناطق جنگی به عمل آمده است و مقرر گردیده هر کاروان یک راوی برای مناطق جنگی یک روحانی و برای هر اتوبوس یک محافظ همراه داشته باشد.

دیدگاه شما

پربیننده ها

آخرین اخبار