https://telegram.me/chashmnewss
24. بهمن 1396 - 10:09   |   کد مطلب: 5779
دانشیار دانشکده منابع طبیعی دانشگاه تهران ؛
احداث باغ گیاه شناسی در دانشگاه رازی کرمانشاه آغاز می شود
دانشیار دانشکده منابع طبیعی دانشگاه تهران گفت: با بضاعت فوق‌العاده‌‌ای که دانشگاه رازی دارد، احداث باغ گیاه شناسی در این دانشگاه شدنی است و با همتی که وجود دارد، ان شاءالله امسال عملیات اجرایی این باغ در دانشگاه رازی آغاز شود و امیدواریم سال‌های آینده در جشن احداث باغ گیاه شناسی دانشگاه رازی شرکت کنیم.

به گزارش چشم نیوز، دکتر انوشیروان شیروانی ؛ دانشیار دانشکده منابع طبیعی دانشگاه تهران در نشستی پیرامون موضوع احداث باغ گیاه شناسی، اظهار داشت: باغ گیاه شناسی مؤسسه‌ی تحقیقات جنگل‌ها و مراتع کشور،  سال گذشته فقط از محل فروش بلیط برای بازدیدکنندگان عمومی ۲ میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان درآمد داشت و از سال آینده نیز فروش نهال‌های زینتی و... را نیز آغاز خواهد کرد.

 

دانشیار دانشکده منابع طبیعی دانشگاه تهران با اشاره به اینکه ورود به باغ گیاه شناسی پردیس کشاورزی دانشگاه تهران نیز برای عموم آزاد خواهد شد، افزود: بازدید از باغ گیاه شناسی، یکی از اهداف اولیه تعداد زیادی از افرادی است که از محل دانشگاه تهران بازدید می‌کنند.

 

این استاد دانشگاه افزود: بسیاری از کشورها برای حفظ حتی یک گونه گیاهی ارزشمند خود و ثبت جهانی کردن آن، بهای زیادی می‌پردازند و هزینه‌های میلیاردی برای حفظ گونه گیاهی خود می‌کنند.

 

دانشیار دانشکده منابع طبیعی دانشگاه تهران از پسته و گردوی خوراکی به عنوان دو گونه مثمر ارزشمند در کشور نام برد و افزود: ما می‌توانیم در داخل باغ‌های گیاه شناسی، کلکسیون‌هایی برای جذب گردشگران خارجی داشته باشیم.

 

وی از وجود ۱۰۰۰ پایه درختان کهنسال در کشور خبر داد و گفت: ۵۶۰ پایه درختان کهنسال را تاکنون شناسایی کردیم و قطعاً از مرز ۱۰۰۰ پایه نیز تجاوز خواهد کرد و تعداد زیادی از این درختان در خطه زاگرس قرار گرفته‌اند که تکثیر و کاشت آنها می‌تواند اهمیت فوق‌العاده‌ای در منطقه زاگرس به وجود بیاورد.

 

دکتر شیروانی با اشاره به قدمت ۶۰ ساله باغ گیاه شناسی موسسه تحقیقات، گفت: این باغ، تازه در حال رسیدن به مرحله باروری است و در حال انجام سرمایه گذاری بلندمدت هستیم.

 

وی در پایان تاکید کرد: با بضاعت فوق‌العاده‌‌ای که دانشگاه رازی دارد، احداث باغ گیاه شناسی در این دانشگاه شدنی است و با همتی که وجود دارد، ان شاءالله امسال عملیات اجرایی این باغ در دانشگاه رازی آغاز شود و امیدواریم سال‌های آینده در جشن احداث باغ گیاه شناسی دانشگاه رازی شرکت کنیم.

 

دیدگاه شما

پربیننده ها

آخرین اخبار