https://telegram.me/chashmnewss
18. مهر 1396 - 8:56   |   کد مطلب: 5048
مدرس دانشگاه گفت: تا مشکلات دانشجویان تبدیل به یک مطالبه از سوی بخش دانشجویی نشود، مطمئنا اتفاق خاصی برای تامین خواسته‌های آنها از سوی مسئولان رخ نمی‌دهد.
دانشجویان باید مطالبه گری خود را بیشتر کنند تا حمایت مسئولین بیشتر شود

فاطمه کارخانه، مدرس دانشگاه در گفت و گو با چشم نیوز اظهار داشت: متاسفانه فرهنگ رایجی که در جامعه وجود دارد این است که بسیاری از افراد به شرایط موجود عادت می‌کنند و تلاشی برای تغییر وضعیت ندارند.

 

این مدرس دانشگاه گفت: دانشجویان باید در امور مختلف دانشجویی دانشگاه‌ها دخالت داشته باشند. حوزه دخالت و فعالیت‌های دانشجویی در دانشگاه‌ها در سال‌های اخیر برخلاف گذشته که رشد نامتوازنی در این زمینه وجود داشت، رشد کرده است؛ اما با این وجود برخی از دانشگاه‌ها با مشکلاتی نظیر بحران در سلف‌سرویس‌ها، مشکلات خوابگاهی، ناامنی در محیط‌های کارگاه‌ها و آزمایشگاه‌ها مواجه هستند که این مشکلات در برخی از دانشگاه‌های جدیدالتاسیس بسیار بیشتر است.

 

کارخانه بیان داشت: مشکلات حوزه‌های مختلف دانشجویان در دانشگاه‌ها بدون دخالت فعال آنها قابل رفع نیست، دانشجویان باید با رصد دقیق و فعال شرایط و خواسته‌های دانشجویی وضعیت را به مسئولان گزارش دهند. چراکه آنها بهترین ناظران در دانشگاه‌ها هستند که می‌توانند مطالبات دانشجویی را پیگیری کنند و ما نیز می‌توانیم از طریق این دانشجویان از وضعیت موجود در دانشگاه‌ها اطلاع کسب کنیم.

 

وی گفت: تا مشکلات دانشجویان تبدیل به یک مطالبه از سوی بخش دانشجویی نشود، مطمئنا اتفاق خاصی برای تامین خواسته‌های آنها از سوی مسئولان رخ نمی‌دهد. متاسفانه طبیعی‌شدن شرایط نامناسب یکی از آفت‌های فعلی جامعه ما است که براساس آن تلاش می‌شود افراد خود را با شرایط بد سازگاری دهند. بنابراین رابطان دانشجویی باید به بهبود شرایط و ارتقای عملکرد مجموعه‌های دانشجویی فعالیت کنند.

 

مدرس دانشگاه خاطرنشان کرد: به طور کامل دانشجو باید مطالبه گر باشد نه فقط در حیطه درس و رشته خود فعالیت کند، چرا که باید در حیطه سیاسی و فرهنگی و مسائل روز جهان صاحب نظر بوده، توطئه های دشمن را نقش بر آب کند و پیرو خط امام و ولایت فقیه باشد.

 

کارخانه ادامه داد: سیاست زدگی دانشگاه ها باعث میشه دانشجویان فقط در زمینه علم فعالیت کنند و از مسائل سیاسی، اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی به دور باشند و این نه تنها به ضرر دانشجو بلکه به ضرر کشور است.

دیدگاه شما

پربیننده ها

آخرین اخبار