https://telegram.me/chashmnewss
17. مهر 1396 - 9:19   |   کد مطلب: 5046
مدرس حوزه علمیه و دانشگاه گفت: در جامعه مهدوی انواع تبعیض ها و تجاوزها مرتفع می شود و درهر مکانی که جامعه انسانی وجود دارد عدل گسترش می یابد. در این عصر طلایی ، از تعدی افراد سودجو و تکاثر طلب جلوگیری خواهد شد.
در جامعه مهدوی انواع تبعیض ها و تجاوزها از بین می رود

مریم پاشایی، مدرس دانشگاه در گفت و گو با چشم نیوز اظهار داشت:  جامعه مهدوی را از آغاز خلقت جهان تا پایان آن از پیشرفته ترین و کاملترین جوامع می توان به حساب آورد. چرا که در عصر ظهور حجه بن الحسن (عج) ، حکومت از همه جهات و در همه ی ابعاد خود از ویژگی های برجسته و عالی برخوردار است که یکی از این ابعاد، بعد اقتصادی است.

 

مدرس حوزه علمیه گفت: از مهمترین عواملی که باعث فلج شدن اقتصاد یک دستگاه می شود. و در جوامع بشری نیز موجود است انباشته شدن ثروت نامشروع در نزد یک گروه است.

 

پاشایی بیان داشت: حضرت (عج) در حکومت خود اجازه نمی دهد که ثروت های ملی و منابع و سرمایه های خصوصی انسان ها مورد استفاده سوء قرار بگیرد؛ بلکه با غاصبان و خائنان به شدت برخورد خواهد شد. امام باقر (ع) می فرماید: هنگامی که قائم ما قیام کند قطائع از بین می رود. به طوری که دیگر قطائعی نخواهد بود.

 

وی تصریح کرد: همه ی حکومت ها برای پیشرفت و گسترش و بقا و تحکیم خود نیازمند سرمایه های عظیم مالی ، در آمدهای وافی و توزیع بجا و عادلانه آن هستند. بر کسی پوشیده نیست  که حفظ اعتقاد و فرهنگ دینی وبه طور کلی شئون مختلف دین و تمام فعالیت های آن  نیازمند اقتصاد مطلوب  و قدرت مالی است.

 

مدرس دانشگاه ادامه داد: جامعه مهدوی که از عالی ترین مراتب جوامع است از این امر مستثنی نیست چنانچه  در روایات نیز آمده  است که رفاه و آسایش مردم در سر لوحه برنامه های کاری حضرت (عج) قرار دارد.

 

پاشایی خاطرنشان کرد: رکود و کاستی جدی نظام های  مختلف جهانی در امر اقتصاد که در امور مختلفی مانند تولید، درامد و اشتغال و تجارت نمود پیدا کرده است حاصل نقض سیاست های عوامل قدرت و نظام های مدیریتی است.

 

 وی تاکید کرد: عوامل تولید و رشد اقتصادی بر اساس متون دینی و علمی مبنی  بر عوامل معنوی از جمله ایمان، استغفار، انفاق، تقوا و عوامل سخت افزاری مانند کار، سرمایه و عوامل نرم افزاری مانند امنیت، نظم، برنامه ریزی تعهد و تخصص است.

 

مدرس حوزه علمیه اذعان داشت: در جامعه مهدوی انواع تبعیض ها و تجاوزها مرتفع می شود و درهر مکانی که جامعه انسانی وجود دارد عدل گسترش می یابد. در این عصر طلایی ،  از تعدی افراد سودجو و تکاثر طلب جلوگیری خواهد شد.

 

پاشایی خاطرنشان کرد: از دیدگاه اسلام حتی اگر رشد اقتصادی پایدار ، کاهش نابرابری و حذف فقر تحقق یابد ولی مصرف در نظام اقتصادی متعادل نباشد، عدالت اقتصادی تحقق نیافته است. 

دیدگاه شما

پربیننده ها

آخرین اخبار