https://telegram.me/chashmnewss
16. مهر 1396 - 10:17   |   کد مطلب: 5040
مدرس دانشگاه گفت: مدگرایی را به طور مطلق نمی توان رد کرد و از سویی، پذیرش کامل و بی چون و چرای آن نیز علاقه نیست، بلکه میانه روی در مدگرایی و مراقبت داشتن بر هماهنگی آن با فرهنگ و مذهب و ملیت خویش، مناسب ترین راه برخورد با مد و مدگرایی است.
میانه روی در مدگرایی و مراقبت داشتن بر هماهنگی آن با فرهنگ و مذهب و ملیت خویش، مناسب ترین راه برخورد با مد و مدگرایی است

زینب کرمی، مدرس دانشگاه در گفت و گو با چشم نیوز اظهار داشت: پدیده مدگرایی در عصر حاضر از سوی بسیاری از جوانان و نوجوانان مورد توجه قرار گرفته و بسیاری از افراد این نسل مدهای غربی را شیک ‌پوششی می‌دانند.

 

مدرس دانشگاه تصریح کرد: مد و مدگرایی یکی از مسائل مهم  روز جامعه است. این موضوع از جنبه های گوناگون اعتقادی، اجتماعی، سیاسی، فرهنگی و روانی و دیدگاههای متفاوت درباره آن بیان شده است.

 

وی گفت: افرادی، آن را نشانه رشد و تمدن بالا می دانند. در مقابل نیز افرادی با شدت با آن مخالفت می کنند و آن را نوعی خودباختگی و بی هویتی می دانند. در این میان، افرادی می کوشند با جداسازی مدهای خوب و بد و یافتن اشتراک میان این دو گروه، آنها را آشتی دهند، ولی خود به سردرگمی در تعریف مد خوب و مد بد دچار شده اند.

 

کرمی خاطرنشان کرد: مدگرایی را به طور مطلق نمی توان رد کرد و از سویی، پذیرش کامل و بی چون و چرای آن نیز علاقه نیست، بلکه میانه روی در مدگرایی و مراقبت داشتن بر هماهنگی آن با فرهنگ و مذهب و ملیت خویش، مناسب ترین راه برخورد با مد و مدگرایی است.

 

مدرس دانشگاه بیان داشت: زیبایی، مفهوم مورد پسند عام است و هر فردی به زیبایی علاقه مند است و می کوشد تا زیبا باشد و زیبا زندگی کند و زیبا فکر کند.

 

وی افزود: هرگاه این زیبایی به سمت انحراف رود عنوان مد به خود می گیرد و شاهد تغییراتی در اجتماع خواهیم بود در این صورت زندگی فردی اجتماعی و خانوادگی ممکن است دچار آسیب های بحران ساز شود.

 

 کرمی خاطرنشان کرد: وقتی مادر خانواده متناسب با مد روز و بدون چون و چرا پذیرای اندیشه ای باشد که با هویت و عرف در تضاد است می تواند آسیبی جبران ناپذیر به خانواده و در نهایت اجتماع وارد نماید.

 

مدرس دانشگاه تاکید کرد: نباید فراموش کرد گاهی امروزی شدن، رابطه انسان را با گذشته اش که همان سابقه ی تاریخی و هویت فرهنگی اوست قطع می کند و این امر همان گریز از مرکز است، گریزی که هویت و نوع نگرش های پیشین انسان را زیر سوال می برد.

 

وی گفت:اگر قرار است لباس‌هایی متناسب با فرهنگ این مرز و بوم به مردم عرضه شود لازم است مسئولان وارد کار شوند و اجازه تولید این نوع لباس‌ها توسط تولیدکنندگان را ندهند چرا که مغازه‌داران نیز اجناس خود را از تولیدی‌ها تهیه می‌کنند.

 

 کرمی افزود: تا زمانیکه بخش دولتی نظارت متناسبی با بخش خصوصی(تولیدکنندگان پارچه و لباس) نداشته باشند هیچکدام از مغازه‌داران نمی‌توانند مانع فروش اینگونه اجناس شوند چرا که عرضه لباس با مُد روز توقع مشتریان را نیز روز به روز برای مُد جدیدتر بالا می‌برد.

دیدگاه شما

پربیننده ها

آخرین اخبار