https://telegram.me/chashmnewss
15. مهر 1396 - 10:19   |   کد مطلب: 5032
روانشناس گفت: در حال حاضر اعتیاد در فضای مجازی پر خطر تر از اعتیاد به مواد مخدر است که در دنیا برای درمان بالینی این بیماری کلینیک های فضای مجازی ساخته اند.
اعتیاد در فضای مجازی پر خطر تر از اعتیاد به مواد مخدر است

فاطمه مرادی، روانشناس در گفت و گو با چشم نیوزبا اشاره به فضای مجازی و فرصت ها و تهدیدهایی آن، اظهار داشت: در حال حاضر اعتیاد در فضای مجازی پر خطر تر از اعتیاد به مواد مخدر است که در دنیا برای درمان بالینی این بیماری کلینیک های فضای مجازی ساخته اند.

 

این روانشناس خاطرنشان کرد: از چالش های جدی فرزندان در سنین جوانی و بزرگسالی، فضای مجازی است که آنها را گرفتار این آسیب و آفت کرده است.

 

وی بیان داشت: در ابتدا افراد بایستی فرهنگ استفاده از آن را یاد گرفته بعد وارد این فضا شوند و در غیر این صورت این فضا برای آنها سم محسوب می شود.

 

مرادی با اشاره به اینکه استفاده نادرست از فضای مجازی نظام خانواده را مختل می کند، تصریح کرد: باید با بسیاری از کانال های مبتذل برخورد شود همانطور که در تمام دنیا شبکه های مفاسد اخلاقی کنترل می شود.

 

این روانشناس با بیان  اینکه بی حوصلگی، خشونت، توهم و در نهایت افسردگی بخشی از تاثیرات منفی فضای مجازی است، اظهار کرد: معتادان اینترنتی بعد از مدتی که فرد با فضای مجازی انس گرفت در بیشتر موارد آثار  روانی، حس حقارت یا خود بزرگ بینی، چند شخصیتی، کم طاقتی و توجه شدید به مسائل جنسی توجه بیش از حد به مد گرائی و تنوع طلبی کاذب را تجربه می کنند.

 

وی در پایان صحبت های خود با بیان چگونگی برخورد خانواده با افراد غرق در فضای مجازی پیشنهاد کرد: خانواده ها سعی کنند به جای دعوا و یا برخوردهای خشونت آمیزی چون شکستن گوشی وگرفتن سیم کارت از جوان یا نوجوان با هدیه کتاب در رابطه با آسیب های این شبکه ها و یا مراجعه به روانشناسان برای کمک کردن به افراد معتاد به فضاهای مجاز وهمچنین ایجاد فضای شاد ومتنوع در خانواده ها اعضای خانواده را بیش از پیش از این فضاها دور کنند و یا با جلسه مشورتی که در بین اعضای خانواده می گذارند برای استفاده از شبکه های اجتماعی واینترنتی قانون خاصی را تعریف کنند.

دیدگاه شما

پربیننده ها

آخرین اخبار