https://telegram.me/chashmnewss
11. مرداد 1396 - 10:29   |   کد مطلب: 4792
معاونت خواهران سازمان بسیج دانشجویی کشور گفت:حضرت زهرا (س) بهترین الگو برای تمام زنان جهان است که خصوصیات و محسنات ایشان به عنوان برترین مکارم برای این قشر باید مد نظر قرار گیرد.
حضرت زهرا (س) بهترین الگو برای تمام زنان جهان است

به گزارش چشم نیوز، دکتر گریوانی، معاونت خواهران سازمان بسیج دانشجویی کشور در جمع دانشجویان  خواهر برپاکننده در دوره طرح ولایت در دانشگاه آزاد اظهار داشت: در میان تمامی مخلوقات، انسان دارای مقام ویژه ای است به گونه ای که پس از خلق او خداوند به خود تبریک گفت و چنین خلقتی را ستوده است . بنابراین زن نیز به مقتضای آفرینش خود از جایگاه ممتاز و ویژه ای برخوردار است که مرد قابلیت جانشینی آن را ندارد و هر دو برای رسیدن به کمال خویش خلق شده اند و هر دو در کمال یکدیگر نقش مؤثری ایفا می کنند و در واقع مکمل یکدیگرند.

 

 معاونت خواهران سازمان بسیج دانشجویی کشور گفت: در تمدن های گذشته ارزش و منزلت زن در ردیف حیوانات اهلی قرار داشت به طوری که فقط وسیله ای برای اطفای شهوات از او استفاده می شده است و او شریک زندگی مرد محسوب نمی شد و او را دارای ارزش انسانی و حقوق انسانی قلمداد نمی کردند و در ادیان الهی و غیر الهی او را مظهر و زاییده ی شیطان می دانستند.

 

وی بیان داشت: در دوران جاهلیت داشتن دختر را ننگ و عار می دانستند به همین جهت او را زنده به گور می کردند که این پست ترین دیدگاه در گستره ی تاریخ ، درباره ی زن در عصر جاهلیت بود .

 

گریوانی گفت: در یونان باستان که یکی از درخشان ترین و گسترده ترین تمدنهای آن روزگار محسوب می شد ، وضعیت زنان هیچ تناسبی با تمدن پیشرفته اش نداشت . آنها زن را به عنوان عنصری ارضا کننده ی شهوات می دانستند و زن به هیچ وجه شریک زندگی مرد محسوب نمی شد.

 

معاونت خواهران سازمان بسیج دانشجویی کشور افزود: چون او را دارای قوای کامل بشری نمی دانستند و زن را سرچشمه ی بدبختی ها و مشکلات می دانستند . زن در همه ی ابعاد زندگی ذلیل و پست است و زن دارای روح جاوید انسانی نیست و به همین جهت حق ندارد بعد از مرگ شوهر زندگی کند .

 

وی ادامه داد: در آئین تحریف شده ی یهود ، برای زن شخصیت و منزلتی قائل نبودند ؛ چرا که در کتابهای مقدس ، برخی قوانین ظالمانه ی بشری جایگزین قوانین الهی شده است و گرنه ، روشن است که مقصد انبیای عظام ، عدالت گستری و از بین بردن هر نوع ظلم و ستم است و آنها هرگز خواهان ظلم به زنان نبوده اند .

 

گریوانی افزود:  در آئین یهود مانند دوره ی جاهلیت، تولد دختر را مایه ی ننگ می دانستند . زن یهودی ، داشتن پسر زیاد را مایه ی افتخار و افزایش احترام خود نزد همسر می دانست . در این آئین زن حق تصرف اموال خود را داشت و این امر منوط به شروطی بود و ولایت پدر و شوهر بر زن طوری نبود که به طور کلی بی اختیار باشد بلکه رعایت حال او تا حدود زیادی می شد . یکی از دعاهای معروف آنها این است که خداوند تو را از شر زن بد حفظ کند.

 

معاونت خواهران سازمان بسیج دانشجویی خاطرنشان کرد: در دوران کنونی به بهانه ی دفاع از زن و دفاع از حقوق زن جنبش فمینیسم را در غرب مطرح کردند که این جنبش نه تنها هیچ گونه حقوق و ارزشی را برای زن در بر نداشت بلکه او را به موجودی تبدیل کرد که فقط برای برطرف کردن غرائز و نیازهای جنسی مردان مورد بهره برداری قرار می گرفت.

 

وی افزود: پیامدهای این جنبش تضعیف نهاد خانواده، تقابل زن و مرد، تشابه حقوق زن و مرد، ترویج الگوهای غیر اخلاقی در روابط جنسی و ... می باشد. این بلایی است که با کارهای غلط ، با حرکت افراطی و تفریطی درباره ی زن انجام گرفت ، بر سر جامعه ی بشری آمد ، و بیشتر از همه بر سر زن غربی آمد.

 

گریوانی تصریح کرد: از دیدگاه قرآن ، هدف از خلقت زن و مرد عبودیت خداوند و تقرب به درگاه اوست و زن نیز چون مرد برای رسیدن به چنین هدفی خلقت شده است .

 

معاونت خواهران سازمان بسیج دانشجویی کشور بیان داشت: اعتقاد ما به آفرینش اصیل زن و مرد ، به این معناست که هر کدام برای رسیدن به کمال خود خلق شده اند نه آن که اصل ، کمال مرد باشد و زن تنها ابزاری برای کمال یابی مرد به حساب آید .

 

وی افزود:  البته اصالت خلقت در زن و مرد هرگز به این معنا نیست که آنها مستقل از یکدیگر می توانند کاملا به کمال خویش برسند ؛ بلکه زن و مرد در کمال یکدیگر نقش مؤثری ایفا می کنند و در واقع مکمل یکدیگرند

 

گریوانی تاکید کرد: زن و مرد به عنوان انسان ، در اصل انسانیت اشتراک دارند و هر دو به یک میزان در پیشگاه خداوند اهمیت و ارزش دارند و به یک نسبت نیز از حقوق انسانی ، فردی و اجتماعی بهره مند می باشند . در اصل بهره مندی از حقوق یاد شده که اسلام تساوی حقوق بین زن و مرد را می پذیرد ، تفاوت و تبعیضی میان زن و مرد وجود ندارد .

 

معاونت خواهران سازمان بسیج دانشجویی بیان داشت: مقام زن در اسلام چنان است که یک سوره از قرآن به نام « النساء » است و در ده سوره از قرآن ، مسائل مربوط به حقوق و منزلت زنان آمده است . خدای سبحان فرمود : همه آسمانها و زمین از آن خداست و هر چه را خدا بخواهد ، می آفریند و به هر کس اراده کند دختر و به هر کس بخواهد پسر می بخشد.

 

وی افزود:  در این آیه خداوند دختران را بر مردان مقدم داشته تا هم بیانگر اهمیتی باشد که اسلام به احیای شخصیت زن می دهد و هم بگوید انتخاب دختر و پسر به دست شما نیست . تعبیر به « می بخشد » دلیل روشنی است که هم دختران و هم پسران هر دو هدیه ی الهی هستند و تفاوت بین این دو صحیح نیست .

 

گریوانی اظهار کرد: حضرت زهرا (س) در تمام جنبه‌های اجتماعی، فرهنگی، خانوادگی و ... الگویی مناسب برای زنان امروز است که توانسته است بعد از چهارده قرن همچنان به عنوان یک الگو اسوه در میان جامعه اسلامی ما برای زنان از ایشان یاد می شود.

 

وی در ادامه خاطر نشان کرد:  همه خصوصياتي كه بايد زن نمونه از ديدگاه اسلام داشته باشد، حضرت فاطمه (س) داشت و به عبارت دیگر حضرت فاطمه(س) الگوي زن نمونه از ديدگاه اسلام و قرآن است.

 

معاونت خواهران سازمان بسیج دانشجویی گفت: حضور جدی و فعال حضرت زهرا(س) در عرصه‌های مختلف اجتماعی چهره واقعی زن را به همگان شناساند و ثابت کرد زن یک موجود اجتماعی است که می‌تواند در تمامی عرصه‌های جامعه حضور فعال داشته باشد و همین امر باعث گردیده که امروز زنان جامعه اسلامی تمام خصوصیات اخلاقی ایشان را مد نظر خود قرار داده اند.

گریوانی خاطرنشان کرد: حضرت زهرا (س) که خود در مکتب تربیتی اسلام با ایمان و تقوا پرورش یافته بود، با تربیت فرزندانی تاریخ ساز و ایفای نقش بسیار مؤثر خود، تحولات ماندگار ی را در تاریخ اسلام رقم زد.

 

وی یادآور شد: اکنون بر ماست که در تمام زندگی خود توصیه ها و مکارم اخلاقی این بانوی بزرگوار را سرلوحه کار و امور خویش قرار دهیم تا سعادت دنیوی و اخروی خود را تامین نمائیم.

حضرت زهرا (س) بهترین الگو برای تمام زنان جهان است
حضرت زهرا (س) بهترین الگو برای تمام زنان جهان است
حضرت زهرا (س) بهترین الگو برای تمام زنان جهان است
حضرت زهرا (س) بهترین الگو برای تمام زنان جهان است
حضرت زهرا (س) بهترین الگو برای تمام زنان جهان است

دیدگاه شما

پربیننده ها

آخرین اخبار