https://telegram.me/chashmnewss
22. تير 1396 - 11:26   |   کد مطلب: 4721
چشم نیوز: دانشجوی دکتری گفت: امروزه مسئولین انقلاب فرهنگی باید توجه داشته باشند، باید در بازگشائی دانشگاه ها برنامه ها را طوری تنظیم کنند. که هدف اساسی دانشگاهها انسان سازی باشد.
انسان سازی هدف اصلی دانشگاهها است

علی بیاتی،دانشجوی دکتری در گفت و گو با چشم نیوز اظهار داشت: شناخت دین کاری تخصصی است و در راستای عملکرد بهتر دین در سطح اجتماع، باید مخاطبان و جامعه و نیازهای آنان را شناخت.

 

دانشجوی دکتری بیان داشت: همه ی انبیا و پیامبران برای انسان سازی آمده اند.آنها مي خواستند انسان ها را از بند ها و اسارت های فکری و نفسانی نجات داده، انسانی آزاد و آزاده پرورش دهند و در پرتو این بازسازی ها جامعه ای سرشار از قسط و عدالت به وجود آورند.

 

وی گفت: معلمان که کارشان همانند پیامبران بازسازی انسان ها است نمی توانند از سازندگی دانش آموزان غفلت بورزند چه در چنین صورتی محصول آموزش و پرورش در چهارچوب تیغ دادن در کف زنگی مست خلاصه خواهد شد.

 

بیاتی هدف اصلی دانشگاه را ترویج دین مبین اسلام و تربیت نسل بشر براساس آموزه های دینی و قرآنی دانست و افزود: مخاطب شناسی، تدوین پیام، نیازسنجی و بررسی خواسته‌های مخاطبان و تخصص‌های میان رشته‌ایی را  دانشگاه باید بر عهده بگیرد.

 

 دانشجوی دکتری فعالیت‌های فرهنگی و دینی را عمدتا در برگزاری گفتمان‌های دینی دانست  و گفت:  با توجه به سن مخاطبان از گفتمان‌های دانش آموزی، دانشجویی، مناسبتی و حوزوی تشکیل می‌شود.

 

وی تصریح کرد: در بعضی از دانشگاهها  خودسازی وجود ندارد تمام فکرها و هم ها برای به دست آوردن مدرک تحصیلی دور می زند و برای وصول به این هدف از هیچ عمل غیر انسانی خودداری نمی کنند.

 

بیاتی خاطرنشان کرد: امروزه مسئولین انقلاب فرهنگی باید توجه داشته باشند، باید در بازگشائی دانشگاه ها برنامه ها را طوری تنظیم کنند. که هدف اساسی دانشگاهها انسان سازی باشد.

 

وی تاکید کرد: جامعه ما امروزه احتیاجی که به ایمان و تقوی دارد از نیازی که به آب و نان و هوا دارد بیشتر است.امروزه جامعه ما به افراد مکتبی و با ایمان احتیاج دارد که انقلاب ما را تداوم بخشند از این گذشته در سایه ایمان و تقوا می توان احساس مسئولیت کرده، خویش را به خود کفایی رسانید.

دیدگاه شما

پربیننده ها

آخرین اخبار