https://telegram.me/chashmnewss
17. تير 1396 - 11:55   |   کد مطلب: 4700
این جلسه با شکوه شاهد حضور میهمانانی بود که همراه اعضای بسیج دانشجویی و دانشجویان دانشگاه در کنار هم جمع شده بودند. رئیس دانشگاه علوم پزشکی، مسئول بسیج دانشجویی استان، مسئول نهاد رهبری دانشگاه و معاون فرهنگی در این جلسه حضور داشتند.
جلسه اعضای بسیج دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه با مسئولین دانشگاه برگزار شد

به گزارش چشم نیوز،در ابتدای این جلسه مسئول بسیج دانشگاه علوم پزشکی  ضمن تشکر از  حضور مسئولین و دانشجویان بسیجی با اشاره وظایف و اولویت‌های بسیج دانشجویی  اظهار داشت:  تلاش شد تا اقدامات بسیج دانشجویی بر مبنای بیانات و مطالبات امام خامنه ای (حفظه الله تعالی) از بسیج دانشجویی، برنامه ریزی و اجرا شود و در اولویت امر نیز تربیت نیرو و جذب بود.

 

مسئول بسیج دانشگاه در ادامه با اشاره به بار سنگین مسئولیت و زحمات اعضای بسیج دانشجویی گفت: تمام توان خود را گذاشتیم تا دچار غفلت نشده و بار سنگین مسئولیت مجموعه و وظایف ما در مجموعه به نحو احسنت انجام شود که قطعا بدون کمک اعضای مخلص بسیح دانشجویی و پیش از آن به لطف خدا و مدد شهدا بالاخص شهیدان بسیجی و دانشجویی ما  ممکن نبود.

 

میرباقری  با اشاره به خلوص نیت اعضای بسیج دانشجویی افزود: تمام اعضای بسیج دانشجویی برای خدا و مخلصانه کار میکنند و درک اینکه اعضای بسیج دانشجویی با چه خلوصی ساعتها وقت گذاشته و زحمت میشکند آن هم بدون ذره ای چشم داشت مادی برای ذهن مادی سخت است و تنها خداست که میبیند و قطعاً مأجورند و حتماً این رزق و برکت کار مخلصانه برای خدا و در بسیج دانشجویی در زندگی تک تک ما مشهود است.

در اواخر صحبت ها مسئول  بسیج دانشجویی به گزارش عملکردهای بسیج دانشجویی در طی سال 1395 پرداخت و برنامه های آینده  را که قرار است بسج دانشجویی با کمک مسئولین به انجام برسد بیان شد.

 

دشمن اعتقادات دانشجویان را هدف قرار داده است

 

مسئول بسیج دانشجویی استان  در این جلسه اظهار داشت:  تنها یک بسیجی می‌تواند با خلوص نیت و بدون هیچ گونه چشم داشتی و تنها با اتکال به خداوند متعال و روحیه و توان خود در دوردسترس‌ترین مکان‌ها حضور یابد و برای آبادانی تلاش کند.

 

اخلاقی با اشاره به اقدامات ضد فرهنگی دشمن در کشورهای اسلامی بویژه جمهوری اسلامی ایران گفت: دشمن امروز اعتقادات دانشجویان ما را هدف قرار داده است.

 

وی بیان داشت: مخاطبان اصلی جنگ نرم دانشگاهیان، دانشجویان، جوانان و عناصر فعال هستند  که هدف اصلی و نهایی جنگ نرم طراحی‏‌شده، انحلال درونی و استحالۀ داخلی جمهوری اسلامی از طریق تغییر باورها و سست کردن ایمان مردم و به‏‌ویژه جوانان است.

 

مسئول بسیج دانشجویی استان افزود: استکبار جهانی به‏‌دنبال تأثیرگذاری بر مردم و تغییر طیف وسیعی از باورهای آنان به‏‌ویژه دانشجویان هستند که باورهای اعتقادیِ دینی، سیاسی و فرهنگی  از جمله این باورها است.

 

وی با اشاره به اینکه رشد و تقویت اعتقادات و مبانی اسلامی از اهداف شکل گیری انقلاب اسلامی بود اظهار کرد: مردم مومن و مسلمان ایران به خاطر اعتقادات خود از بسیاری مسائل دنیوی خود گذشتند بطوریکه در راه عقیده و باورهای خود جان شیرین شان را نیز فدا کردند.

 

اخلاقی با بیان اینکه  بسیج یک نهاد ارزشی و انقلابی است افزود: از این رو نیروهای این مجموعه انقلابی توام با معنویت  را  نیز جمعی از جوانان مومن، انقلابی و متعهد تشکیل می دهند.

 

مسئول بسیج دانشجویی استان با اشاره به دوران دفاع مقدس گفت: نیروهای بسیج در بهبوهه جنگ لحظه ای از اعتقادات و آرمان های خود عقب نشینی نکردند و توانستند در سخت ترین لحظات جنگ نیز در پای اعتقادات خود راسخ و استوار باشند.

 

 وی گفت: با توجه به اینکه دشمن امروز اعتقادات مردم و جوانان این مرز و بوم را هدف قرار داده است لذا می طلبد همه مسئولین؛ نخبگان و آحاد جامعه به مقابله با این شبیخون فکری و فرهنگی دشمن بپردازند.

 

اخلاقی تصریح کرد: امروز جنگ دشمن با مردم ما جنگ اعتقادی است و لذا بسیجیان با تقویت مبانی اعتقادی و در اولویت قرار دادن اقدامات فرهنگی مناسب  به مقابله با این هجمه دشمن برخاسته است.

 

مسئول بسیج دانشجویی با اشاره به هماهنگی و صمیمیت بینظیر میان ارکان مدیریتی دانشگاه  علوم پزشکی با یکدیگر و با تشکلهای  بسیج دانشجویی خاطرنشان کرد: حفظ و ارتقای صمیمیت و نشاط و هماهنگی در میان مجموعه تلاش‌گران در یک دانشگاه، خود  باعث رشد و بلوغ سازمانی مجموعه می شود.

 

وی از حوزههای بسیج دانشجویی دانشگاه  علوم پزشکی به عنوان نمونههای بارز مجموعه‌های موفق نام برد و گفت: این موفقیت و کسب دستاوردهای ارزشمند در حوزههای مختلف مرهون صفا و صمیمیت موجود میان مسئولان و دانشجویان در این دانشگاهها و بسیجیان این دانشگاه بوده است.

 

 اخلاقی با تاکید بر لزوم گسترش تفکر و نگاه بسیجی در دانشگاهها و جامعه برای داشتن کشوری سالم، آرام و سرشار از معنویت و تعالی تصریح کرد: یکی از مهم‌ترین وظایف بسیج دانشجویی در دانشگاهها تعمیق و گسترش اخلاق و رفتار صحیح اسلامی و تفکر ناب و خدشهناپذیر بسیجی است که باید با تمام توان و با همکاری همه عوامل موثر در دانشگاه صورت گیرد.

 

مسئول بسیج دانشجویی پیش برندگی اهداف نظام را از وظایف بسیج دانشجویی برشمرد و افزود: بسیج دانشجویی همواره در تلاش بوده است تا باری از روی دوش نظام بردارد و در مسیر خدمت به تودههای عظیم مردم در کنار مسئولان باشد و از این رو همچنان روح مردمی بودن خود را حفظ کرده است.

 

 

بسیج فرهنگ ناب برگرفته از ارزش های اسلام است

 

دکتر کریم، رئیس دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه در این جلسه اخلاص و دلاوری های بسیجیان را در سال های دفاع مقدس و دوران سازندگی یادآور شد و اظهار داشت : شهدای بسیجی با نثار جان خود با خدا معامله کردند.

 

رئیس دانشگاه علوم پزشکی با بیان ویژگی های بسیجی اظهار کرد : بسیج فرهنگ ناب برگرفته از ارزش های اسلامی است و بسیجی دارای خصیصه مهم ولایتمداری و امام شناسی و تبعیت از رهبری است.

 

وی بیان داشت: این درخت تنومند مایه افتخار و از ثمرات انقلاب شکوهمند اسلامی ایران به رهبری حضرت امام خمینی (ره) و مقام معظم رهبری (مدظله) است.

 

رییس دانشگاه علوم پزشکی تصریح کرد: افتخاراتی که در دوران انقلاب اسلامی ایران و طی جنگ تحمیلی و مقابله با جنگ نرم دشمن توسط بسیج به دست آمده است ، باید همواره زنده و پاینده نگاه داشته شود.

 

وی افزود: براساس چشم انداز و برنامه ریزی راهبردی مصمم هستیم از دانشگاه های پیشرو در میان دانشگاه های نسل سوم باشیم ، دانشگاهی که با حساسیت ویژه به حل معضلات اجتماعی و بهداشتی درمانی اقدام نماید و خوشبختانه تلاش های گسترده ای طی چند ماه گذشته در جهت اجرایی نمودن این راهبرد انجام گرفته است .

 

دکتر کریم،ارزش آفرینی ، پایبندی به اخلاق حرفه ای ، دانش محوری و چابکی در ارایه خدمات با کیفیت مناسب در کوتاه ترین زمان ممکن را مورد تاکید قرار داد و خاطر نشان کرد: نقش و جایگاهی که فرهنگ سازی برای رسیدن به چنین اهدافی دارد کاملا محرز و آشکار است و یکی از برنامه های مهم دانشگاه تکیه بر مباحث فرهنگی و بهره گیری مناسب از تمام توان موجود می باشد، در این خصوص بسیج دانشجویی دانشگاه نیز یک نهاد با ارزش برای دستیابی به اهداف عالیه دانشگاه است.

ریی دانشگاه علوم پزشکی بیان کرد: اگر ذات و منش بسیجی از همان اوان جوانی که شخصیت فرد در حال تکامل و رشد است، در وجود فرد پرورش یابد می‌توان به جامعه‌ای سالم در آینده امیدوار بود.

 

وی گفت:  بسیج نهادی است همه جانبه که می‌توان با استفاده از ظرفیت آن جامعه را به منزلگاهی از فضایل و کرامت‌ها رساند و ارزش‌ها را در جامعه فراگیر ساخت. همت و تلاش بسیجی یعنی عبور از تمام تنگناها و سختی‌هایی که شاید هیچ نهادی توان و یارای مقابله با آن نباشد.

 

وی افزود: نمونه ای از فعالیت بسیجی همین اقدام دکتر کلانترهرمزی و تیم ایشا بود، به نوعی که با این اقدام در قلب بسیاری از خانواده های شدیدا محروم و کودکانی که شاید به دلیل ناهنجاری های صورت دل آزرده بودند لبخند ساخته شد و شادی به ارمغان آمد.

 

ریی دانشگاه علوم پزشکی خاطرنشان کرد: همانطور که مقام معظم رهبری انتظار دارند بسیج باید منشا علم و تکنولوژی باشد و بسیاری از دستاوردهای علمی ما چون نانو ، رویان و بحث هسته ای که به آن ها افتخار میکنیم از همین تفکر نشات میگیرد.

 

 

بسیج شجره طیبه‌ای است که بذر آن را رهبر انقلاب امام خمینی (ره) کاشت

 

حجت الاسلام افشار، مسئول نهاد رهبری در دانشگاه علوم پزشکی اظهار داشت: بسیج یک نهاد برآمده از دل انقلاب است نهادی شکل گرفته از توده مردمی که برای رسیدن به آرمان‌های انقلاب تجلی یافت. بسیج لشکر مخلص خداست لشکری که تنها با خلوص و ایمان پای در رکاب زمان گذاشته و برای رسیدن به ارزش‌ها با سرعت در حال حرکت است.

 

مسئول نهاد رهبری دانشگاه علوم پزشکی گفت: بسیج شجره طیبه‌ای است که بذر آن را رهبر انقلاب امام خمینی (ره) کاشت و اکنون آن نهال نوپا آنقدر شاخ و برگ یافته که می‌تواند جهانی را سایه گستراند.

 

 وی افزود: بسیج در طول تاریخ به عنوان نهادی اثر گذار در تمام عرصه‌ها شناخته شده و هیچ سازمان و نهادی نیست که با ورود بسیج و بسیجی به موفقیت دست نیافته باشد.

 

حجت الاسلام افشار خاطرنشان کرد: اندیشه و تفکر بسیجی اندیشه‌ای است که اکنون قدرت‌های بزرگ جهانی تنها از همین تفکرات در هراسند و برای نابودی آن تلاش می‌کنند در حالیکه تفکر بسیجی تفکر ناب محمدی است.

 

وی افزود: به گفته مقام معظم رهبری عرصه‌ بسیج یک عرصه‌ عمومی است؛ نه مختص یک قشر است، نه مختص یک بخشی از بخش‌های جغرافیایی کشور است، نه مختص یک زمانی دونِ زمان دیگری است؛ نه مختص یک عرصه‌ دون عرصه‌ دیگری است. در همه‌ مکان‌ها، زمان‌ها، عرصه‌ها و در همه‌ قشرها، این وجود دارد. این معنای بسیج است.

 

دیدگاه شما

پربیننده ها

آخرین اخبار