https://telegram.me/chashmnewss
16. تير 1396 - 15:53   |   کد مطلب: 4698
چشم نیوز: کارشناس مذهبی گفت: زن به خاطر حجاب و تقوا گوهری است که باید قدر دانسته شود و به ابزاری برای هوسرانی و خدمتکاری برای مردان تبدیل نشود. حجاب برای این است.

حجت الاسلام کماسی ، کارشناس مذهبی در گفت و گو با چشم نیوز اظهار داشت: در قرآن کریم بالغ بر ده آیه در خصوص حجاب، عفاف و نحوه پوشش زنان ودختران وجود دارد که به نمونه ای از آن ها اشاره می کنم:خداوند متعال در آیه 31 سوره نور می فرماید:به زنان با ایمان بگو چشم های خود را از نگاه هوس آلود فرو گیرند و داران خویش را حفظ کنند وزینت خود را جز آن مقدار که ظاهر است آشکار ننمایند واطراف روسری خود را بر سینه افکنند تا گردن و سینه با آن پوشانده شود.

 

کارشناس مذهبی گفت: ما رسالت تبیین اهداف، حدود و ثمرات حجاب را در ابعاد بایدها و هست ها در دانشگاه پیگیری خواهیم کرد تا در یک فضای منطقی، ذهن وفور مخاطب را به اهمیت این موضوع روشن کنیم.

 

وی بیان داشت: ما معتقدیم که بهترین راه تامین حجاب در جامعه بیان همراه با منطق و استدلال است، مگر در حالتی که فرد وی گروهی هنجار شکن ومعاندانه سعی در اشاعه بی حجابی کنند که در این حالت دستگاه های ذی ربط موظف به برخورد قانونی با آن ها هستند.

 

حجت الاسلام کماسی خاطرنشان کرد: ما دغدغه ها و نگرانی های مردم را در خصوص مسئله مهم خانواده درک می کنیم و مثل همیشه خداوند متعال را بخاطر این دغدغه های دینی وروحیه انقلابی مردم شاکر هستیم، معتقدیم هر قشری از جامعه باید نقش خود را در قالب های قانونی در تحقق این دغدغه مندی ها ایفا کند.

 

وی تاکید کرد: عفت مداری اصلی ترین پایه حراست از کانون گرم خانواده و حفظ امنیت اجتماعی است. بی پروایی در نگاه، بی توجهی در نوع پوشش و پرده دری در روابط،  زمینه را برای برای بسیاری از ناهنجاری های اجتماعی فراهم می آورد. عفت در جامعه با عفت خانواده آغاز می شود. به همین دلیل، عفت خانواده و جامعه در اسلام از اهمیت ویژه برخوردار است.

 

کارشناس مذهبی اظهار کرد: از نگاه قرآن زنان موفق کسانی هستند که گوهر شرف خود را از دزدادان شرف مصون نگه دارند و مجموعه حرکات، طرز راه رفتن، لباس پوشیدن، لحن سخن گفتن و شیوه حضورشان در اجتماع آن چنان آمیخته با وقار و متانت است که طمع مردان ضعیف النفس و بیمار دل را از خود قطع می کنند.

 

وی افزود: در جامعه ای که زیر نظر پیامبر اکرم (ص) اداره می شد، زنان در صحنه های مختلف اجتماعی، سیاسی، اقتصادی، عبادی و حتی نظامی شرکت می کردند اما هرگز حریم عفت و تقوا را نمی شکستند، بلکه با تفکیک جنسیت و پرهیز از اختلاط، این حریم را حفظ می کردند.

 

حجت الاسلام کماسی ادامه داد: اسلام زن را انسانی کامل و دارای همه حقوق و مسوولیت های بشری می داند که می تواند با حفظ و پرورش گوهر وجود خود به بالاترین موقعیت های معنوی پرواز کند .زن در این جایگاه کوثر، یعنی سرچشمه همه خوبی ها و برکات دنیا و آخرت است و پیامبر خدا هم بر دست او بوسه می زند. برای همین است که زن گوهری است که باید قدر دانسته شود و به ابزاری برای هوسرانی و خدمتکاری برای مردان تبدیل نشود. حجاب برای این است.

دیدگاه شما

پربیننده ها

آخرین اخبار