https://telegram.me/chashmnewss
9. خرداد 1396 - 10:27   |   کد مطلب: 4591
چشم نیوز: کارشناس مذهبی گفت: آنچه از اصول و قواعد فکری و تربیتی در کتاب و سنت به دست می آوریم این است که اسلام به ورزش انسان به دیده ی احترام می نگرد، زیرا وسیله بسیار موثری در رشد و تعالی انسان است.
ورزش در اسلام از اهمیت خاصی برخوردار است

روناک گچی، کارشناس مذهبی  در گفت و گو با چشم نیوز اظهار داشت: در آیین اسلام، بدن آدمی ارزشمند است‌ زیرا ابزار تکامل روح به شمار می آید. از آنجا که انسان موجودی جسمانی و روحانی است و دین نیز برای هدایت و به کمال رساندن انسان آمده است.

 

کارشناس مذهبی ادامه داد: دین به هر دو بعد وجودی انسان و سلامتی آنها توجه کافی نموده و توانایی و سلامت در هر بعد را تمجید كرده است. همانطوری که روح برجسم تاثیر گذار است، جسم نیز بر روح اثرگذار خواهد بود.

 

وی گفت: یکی از مسائلی که توجه به جامعه ی جهانی و انسان امروز را به خود جلب کرده و در روابط فرهنگی، سیاسی، اقتصادی انسان ها نقش مؤثری  را بازی می کند ورزش است.

 

گچی تصریح کرد: ورزش در جهان امروز علاوه بر رسالت تربیت و تقویت جسم، رسالت های مهم دیگری، در صحنه های بین المللی بر عهده دارد که همین موضوع نیز موجب شده است تا توجه اقشار مختلف را در سطح وسیعی به خود جلب کند.

 

کارشناس مذهبی خاطرنشان کرد: از آن جا که در جهان معاصر، اندیشه های دینی، حضور جدی و موثری در حوزه های مختلف زندگی بشر پیدا کرده اند و آینده را سده حاکمیت دین و معنویت پیش بینی می کنند .

 

وی بیان داشت: یکی از ادیان بزرگ آسمانی که بخش وسیعی از جهان را تحت تأثیر تعلميات انسان ساز خود قرار داده اسلام است و آنچه از اصول و قواعد فکری و تربیتی در کتاب و سنت به دست می آوریم این است که اسلام به ورزش انسان به دیده ی احترام می نگرد، زیرا وسیله بسیار موثری در رشد و تعالی انسان است.

دیدگاه شما

پربیننده ها

آخرین اخبار