https://telegram.me/chashmnewss
2. ارديبهشت 1396 - 11:05   |   کد مطلب: 4442
چشم نیوز: اول تا هفتم اردیبهشت با عنوان هفته سلامت نامگذاری شده است و در اولین روز از این هفته، خانواده دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه با حضور در برنامه پیاده روی خانوادگی این روز را گرامی داشتند.
آغاز برنامه های هفته سلامت با پیاده روی خانوادگی دانشگاهیان

به گزارش چشم نیوز، برنامه پیاده روی ساعت 8صبح از ساختمان دانشگاه علوم پزشکی تا پارک شرقی بلوار طاق بستان شهر کرمانشاه برگزار شد.
در این برنامه که رییس، معاونان و کارکنان دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه حضور داشتند، همچنین روز جهانی هوای پاک نیز گرامی داشته شد و بر همکاری اقشار مختلف مردم در جهت تمیز نگه داشتن محیط زندگی تاکید کردند.
تحرک بدنی، تفریحات سالم و فعالیت گروهی عنوان اولین روز از هفته سلامت است.
رییس دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه در سخنانی کوتاه در جمع ورزشکاران حاضر در پارک شرقی کرمانشاه گفت: جان جوانان ما در خطر داروهای نیروزا، مواد مخدر جدید و استرس های زیاد است.
دکتر حسین کریم همچنین به نقش ورزش در تامین سلامت جسم و روان تاکید کرد و افزود: ورزش منجر به تامین سلامت افراد می شود و از این رو هر فرد باید در زندگی، ورزش را در برنامه های خود قرار دهد.
وی تحرک بدنی و مصرف نکردن دخانیات را مورد تاکید قرار داد و اظهار کرد: تغذیه مناسب و زندگی سالم در تامین سلامتی افراد بسیار موثر است.
اجرای حرکات کششی و اهدای وسایل ورزشی شامل راکت بدمینتون، توپ فوتبال، توپ والیبال، لباس ورزشی و 2 دستگاه دوچرخه که توسط معاونت بهداشتی تامین شده بود از جمله دیگر آیتم های این برنامه بود.
شعار هفته سلامت امسال؛ زندگی سالم و بانشاط است.
جمعه 1 اردیبهشت با عنوان، تحرک بدنی، تفریحات سالم، فعالیت گروهی، شنبه 2 اردیبهشت، غذای سالم، جامعه سالم، یکشنبه 3 اردیبهشت، سفیران سلامت، نهادهای اجتماعی، دوشنبه 4 اردیبهشت، طرح تحول سلامت، ارتقای کیفیت زندگی، سه شنبه 5 اردیبهشت، سلامت روان، نیاز همه و همیشه، چهارشنبه 6 اردیبهشت، هنر و رسانه، سواد سلامت و پنجشنبه 7 اردیبهشت با عنوان نهاد خانواده و مسئولیت اجتماعی نامگذاری شده است.

دیدگاه شما

پربیننده ها

آخرین اخبار