https://telegram.me/chashmnewss
5. فروردين 1396 - 15:54   |   کد مطلب: 4310
چشم نیوز: هانیه صداقت گفت: تولید، تکلیفی الهی است که بر دوش امت اسلامی قرار گرفته است.از جمله آثار مثبت این تکلیف الهی آن است که مسلمانان ،در صورت عمل به آن،از نظر اقتصادی خود را به حدی خواهند رساند که دیگر نیازی به بیگانگان نباشد.
تولیدات تکلیف الهی، که بر دوش امت اسلامی قرار گرفته است

هانیه صداقت ، مدرس دانشگاه در گفت و گو با خبرنگار چشم نیوز اظهار داشت: انسان ترکیبی از جسم و روح است و برای ادامه ی حیات، هم باید به روح خود بپردازد و هم به جسم، بر همین اساس ، قرآن هم به معاد و هم به مادیات پرداخته است.

مدرس دانشگاه گفت: یکی از نیازهای بشر در این دنیا، نیاز اقتصادی است که کلیه تلاشهای مردم و دولتمردان باید در جهت تأمین این نیاز باشد چراکه اقتصاد جامعه مشکلی نداشته باشد آن جامعه از نظر فرهنگی،پیشرفته خواهد بود.

 وی افزود: تاکید بر تولید ملی و حمایت از کار وسرمایه ی ایرانی از آغاز انقلاب اسلامی مورد توجه واقع شده است وتولیدات زیادی از هر جهت در کشور اسلامی به وجود آمده است .

صداقت تصریح کرد: طی این تولیدات داخلی در کشور،بسیاری از کشورهای اسلامی به الگو گرفتن از نظام جمهوری اسلامی روی آورده اند.وامروزه ما حتی توانایی کمک به کشورهایی را که می خواهند از زیر سلطه ی استعمارخارج شوند داریم.اکنون لازم است که از نظر تولیدات داخلی تلاش  خود را معطوف نماییم.

مدرس دانشگاه بیان داشت: رویکرد به مقوله ی تولید  ملی به معنای دنیا مداری نیست ،بلکه به معنای عمران دنیا است که خود در زمره بالاترین تکالیف شرعی والهی جای می گیرد.مهم آن است که انسان به دنیا تعلق ووابستگی نداشته باشد نه آنکه نسبت به آبادانی آن بی تفاوت باشد.

 وی تاکید کرد: بحث تولید، تکلیفی الهی است که بر دوش امت اسلامی قرار گرفته است.از جمله آثار مثبت این تکلیف الهی آن است که مسلمانان ،در صورت عمل به آن،از نظر اقتصادی خود را به حدی خواهند رساند که دیگر نیازی به بیگانگان نباشد.

 صداقت خاطرنشان کرد: در واقع امروزه، قدرت های استعماری در دنیا به شیوه های گوناگون درصدد سلطه و استعمار بر کشورهای جهان سوم هستند. طبعا بر ماست که همه ی راههای ورود استعمار گران را ببندیم.

مدرس دانشگاه افزود: یکی از این راهها سازندگی های اقتصادی است. ملتی که از لحاظ اقتصادی نیازمند کشورهای دیگر باشد در سر میز مذاکره بر سر مسائل سیاسی نیز مجبور به اعطای امتیاز به بیگانگان می گردد.

وی بیان داشت: توسعه اقتصادی در مسیر توسعه علمی نیز نقش مشابهی را دارد و زمینه ساز شکوفایی علمی نیز می گردد. در قرآن کریم در این زمینه آیاتی داریم :  اینها همان مردم بد خواهند که می گویند بر اصحاب رسول انفاق مکنید تا از گردش پراکنده شوند در صورتی که خدا را گنج های زمین و آسمان ها است لکن منافقان درک نمی کنند.

صداقت گفت:  استعمارگران با تفکر بر اینکه خزائن آسمانها و زمین را در اختیار دارند می گویند ملت هایی را که در مقابل ما تسلیم نمی شوند باید در محاصره ی اقتصادی قرار گیرند،تا بر سر عقل بیاید و تسلیم شوند

مدرس دانشگاه افزود: این نوع طرز تفکر آنها،که خود را ولی نعمت دانستن و دیگران را محتاج دانستن یک تفکر منافقانه است که از یک طرف به خاطر غرور و تفکر و از طرف دیگر،گمان استقلال داشتن نسبت به خداوند ناشی می شود.

وی تاکید کرد: اگرآن ها به حقیقت بندگی آشنا بودند و مالکیت خدا را برهمه چیز مسلم می دانستند هرگز گرفتار این اشتباهات خطرناک نمی شدند.

    

 

دیدگاه شما

پربیننده ها

آخرین اخبار