https://telegram.me/chashmnewss
12. بهمن 1395 - 9:14   |   کد مطلب: 4121
گفت و گو با همسرشهید کاظمی در دهه فجر:
دست به دامان شهدا شد تا دستش را گرفتند
چشم نیوز: ظاهرا شهادت یک حادثه یا یک نقطه نیست بلکه یک جریان است و فقط در تجلی تیر و خون و شمشیر خلاصه نمی شود. اصل شهادت در همان جهاد و مبالغه در مجاهدت است.شهادت دلخوشسی مجاهدان است، در پایان خط زندگی، این طور اگر در بستر هم بمیری شهیدی. شهادت یک سبک زندگی است، سبک زندگی نه سبک مرگ، حالا اگر شهادت به سبک دفاع از حرم اهل بیت نصیب یک مجاهد باشد اوج خوشبختی است.
دست به دامان شهدا شد تا دستش را گرفتند

به گزارش چشم نیوز، واقعا خدا را شاکریم که چنین ارامش و متانت و صبر زینب گونه ای به همسران این مجاهد القا کرده که وقتی با او صحبت میکنی باور نداری که چندیست عزیزی  را از دست داده است .

شب تولد حضرت زینب (سلام الله علیها) مراسم عقد برگزارشد

معصومه غلامی همسر شهید کاظمی نهمین شهید مدافع حرم کرمانشاه می گوید: تولد حضرت زینب (سلام الله علیها) با حمزه عقد کردیم و اخرین دیدارمان دی ماه 94بود. که او با همه حس دو ست داشتن نسبت به دخترانمان ،هستی اش را فدای حضرت زینب و دفاع از حریم اهل بیت (ع) کرد.این روز ها در تمام کشوربا شروع دهه فجر حال و هوای روز ها و سال های دفاع مقدس را به خود گرفته است و جوانانی که برای دفاع از حریم اهل بیت (ع) در راه مبارزه شهید شدند از نسل همان دلاوران دیروزند که زرو زیور دنیا نتوانست روح اهوراییشان راتحت سیطره خود در اورده و اسیر کند.

از شهید مدافع حرم ،دو دختر بجا مانده که هر روز مادر برگی از حماسه حسینی در گوش این فرزندان شهید زمزمه میکند.

همسر شهید میگوید: تنهایی و دلتنگی و بی قرار بودن برای حمزه دردناک بود اما افتخار میکنم که همسر شهیدی هستم که یک ملت به وجودش  افتخار میکند .

ایام دهه فجر فرصتی بود با همسر مدافع حرم  به یک گفت گوی کوتاه  بنشینیم چرا که صحبت با زنان زینبی دلی محکم و قوی می خواهد.

صداقت و ایمان مهم ترین معیار ازدواج بود

سوال: مهم ترین ملاک ازدواج همسرتان چه بود؟

زمانی که حمزه برای خواستگاری به منزل ما امد مهمترین موضوعی که روی ان تاکید ویژه ای داشت صداقت و ایمان بود وبرای ایشان از همه چیز الویت داشت .

سوال: چگونه با شهید کاظمی آشنا شدید؟

من به واسطه عمویم که همکار ایشان بودند  با حمزه و خانواده اش آشنا شدم و پس از چند جلسه آشنایی و صحبت با او به نتیجه قطعی برای ازدواج رسیدیم.

توکل کردن بر خداوند از ویژگی های بارز ایشان بود

سوال: از ویژگی های بارز ایشان در زندگی چه بود؟

نزدیک به 15 سال با حمزه زیر یک سقف زندگی کردم و اخلاق و رفتار ایشان بزرگترین سرمایه در زندگیم بود. ایشان برای هر کاری بر خدا توکل می کردند و این توکل کردن در زندگی در درجه اول قرار داشت.

سوال: رابطه عاطفی شهید کاظمی با دخترانتان چگونه بود؟

 در طی مدت 15 سال که با شهید کاظمی  زندگی میکردم خداوند به ما دو دختر عطا نمود، ایشان هنگاهی که برای نماز صبح بیدار می شد دیگر نمی خوابید و کم کم دخترانمان را بیدار می کرد و موهای آن ها را شانه و می بافت.

 همسرم  برای تربیت بچه ها خیلی به من سفارش می کرد و به رعایت حجاب آنها مصمم بود و همیشه این را به همه جوانان تاکید می کرد.

دغدغه شهید کاظمی سوریه و دفاع از حرم حضرت زینب(س) بود.

 نزدیک به شش ماه بود که شهید کاظمی مصمم برای رفتن به سوریه بود و آرزوی قلبی اش شهادت در کنار حرم حضرت زینب(س) بود.

بالاخره آرزوی دیرینه شهید کاظمی محقق شد و و توانست پس از دوندگی های زیاد با رفتنش به حلب موافقت شود.

همیشه حرکت شهید در مسیر ولایت فقیه بود

سوال: نگاه شهید در مبحث ولایت فقیه و اطاعت از فرامین رهبری چگونه بود؟

اگر صحبت های مقام معظم رهبری از تلویزیون پخش می شد حتما به آن گوش فرا می داد و هر پیامی که رهبری بیان می داشتند با تمام وجود به انجام آن ممارست می کرد.

پیام شهدا به شما حجاب است

به عنوان سخن آخر چه صحبتی با دانشجویان دارید؟

حمزه چند روز قبل از رفتن اش به سوریه در مورد هدفش این طور برای من توضیح داد که به این حجت رسیده ام که کارم رفتن و دفاع کردن است، چه چیزی بالاتر از جهاد و جنگ، مسئله که مرز بین مرد و نامرد را مشخص می کند...

اینها شهید شدند که اسلام حفظ شود، حرم حضرت زینب(س) حفظ شود، ناموسشان حفظ شود

پیام شهدا و امام و قرآن به دختران دانشجو حفظ حجاب و نگه داشت آن است، خواهران دانشجو باید در زندگی سعی نمایند سیرت و صورت خویش را به مانند فاطمه (س) کنند و او را الگو و رهبر خود قرار داده و حجاب را حفظ نمایند.

در واقع دختران دانشجو باید با حجاب خود حافظ خون شهیدان باشند و با عفت خود جامعه را از منجلاب گمراهی نجات بخشند.

جبهه و سنگر ما زنان در مقابله با دشمنان چادری است که بر سر می کنیم و دنیا را با این کار به زانو در خواهیم آورد. ان شاءالله

 

 

 

 

 

 

 

 

دیدگاه شما

پربیننده ها

آخرین اخبار