https://telegram.me/chashmnewss
5. بهمن 1395 - 10:23   |   کد مطلب: 4101
چشم نیوز: استاد اقتصاد دانشگاه علامه طباطبایی گفت: اگر ۲۵ میلیارد دلار پولهای بلوکه شده به کشور باز می گشت دلار باید ارزان می شد نه گران.
25 میلیارد دلار پولهای بلوکه شده ایران برمی گشت دلار ارزان می شد نه گران/ دولت برای جبران کسر بودجه درحال چاپ پول است

به گزارش چشم نیوز، به نقل از پایگاه اطلاع رسانس مرصاد:بالا رفتن قیمت دلار و نوسانات نرخ ارز در ماه های پایانی دولت یازدهم، بازار ایران را دچار تلاطم کرده است.

وعده های وزیر اقتصاد برای کاهش و متعادل شدن نرخ ارز هم تاکنون به جایی نرسیده است. تا جایی که او روز گذشته تلویحا به ناتوانی در اداره امور اعتراف می کند.

طیب نیا در گفتگو با شرق اظهار داشت: در دولت بعدی از من بخواهند که وزیر اقتصاد باشم نخواهم پذیرفت... بیایم که چه؟

پاپس کشیدن مسئولین اقتصادی دولت از وظایف خود و نا امیدی نسبت به آیند نشان می دهد که تدبیری برای روزهای پیش رو وجود ندارد.

دولت به دنبال جبران کسری بودجه است

استاد اقتصاد دانشگاه علامه طباطبایی در گفتگو با مرصاد اظهار داشت: باید قیمت دلار به زیر 4 هزار تومان کاهش یابد در واقع بالا رفتن دلار با هیچ نظریه ای تطابق ندارد.

مهدی تقوی افزود: گفته می شود قرار است 25  میلیارد دلار پول‌های بلوکه شده را پس بدهند و در این صورت باید قیمت دلار کاهش می یافت.

این استاد دانشگاه تصریح کرد: دلیل اینکه قیمت دلار افزایش یافته علت های مختلفی دارد. دولت بدنبال جبران کسری بوجه است و برای جبران آن می خواهد پول چاپ کند و این خود باعث افزایش تورم می شود.

وی تصریح کرد: بانک مرکزی و دولت باید کاری کند که قیمت ها بالا نرود و اتفاقات عجیب و غریب بیشتر از این پیش نیاید.

به گزارش مرصاد آنچکه مسلم است افزایش قیمت دلار تا ۴ هزارتومان برخلاف وعده های هوایی دولت برای دوران پسا برجام و دلار هزار تومانی است!

دیدگاه شما

پربیننده ها

آخرین اخبار