https://telegram.me/chashmnewss
7. دى 1395 - 9:05   |   کد مطلب: 3978
روز 9 دی را باید از ایام الله شمرد زیرا در این روز حرکتی خودجوش و فراجناحی از سوی مردم متدین و انقلابی صورت گرفت که توطئه دشمنان انقلاب و اسلام را نقش بر آب کرد.
حماسه 9 دی و زنده نگهداشتن آن، جهاد کبیر فی سبیل الله است

به گزارش چشم نیوز، حجت الاسلام والمسلمین عبدالله غلامی، عضو هیأت علمی دانشگاه رازی: روز 9 دی را باید از ایام الله شمرد زیرا در این روز حرکتی خودجوش و فراجناحی از سوی مردم متدین و انقلابی صورت گرفت که توطئه دشمنان انقلاب و اسلام را نقش بر آب کرد. این حماسه بصیرت آحاد مردم را نشان داد و به همه فهماند که مردم هوشیارند و به معتقدات و مقدسات خود توجه دارند و با تیزبیی توطئه های دشمنان داخلی و خارجی را رصد می­کنند. لذا باید گفت حماسه 9 دی که یک اقدام فرا جناحی از سوی مردم بود، زنده نگهداشتن آن نیز به گفته قرآن کریم که می­فرماید «فذکر بایام الله»  باید فراجناحی باشد.

واقعه 9 دی 1388 را باید میثاق و بیعت دوباره مردم با ولایت فقیه برشمرد و مردم نشان دادند که همیشه پشتیبان ولایت فقیه هستند. این کار حماسی مردم که باعث شد از آن به حماسه 9 دی یاد بشود، دقیقا مصداق همان تأکید وصیت گونه امام خمینی (ره) است که فرمودند: پشتیبان ولایت فقیه باشید تا به این مملکت آسیبی نرسد. آن حضور میلیونی مردم و زنده نگهداشتن یاد و خاطره آن و مرور عوامل حادثه 9 دی 1388 به حقیقت حافظ انقلاب و اسلام در ایران اسلامی است. زیرا دشمنان نیز آن را مدنظر دارند و چنین حضوری را در محاسبات خود لحاظ می­کند. این یک طرف قضیه است.

طرف دیگر قضیه این است که نباید ساده از کنار آن قضایا بگذریم. زیرا همان گونه که گفتیم، دشمن از روزنه­ها و با شگردهای مختلفی قصد تأمین منافع خود و ضربه رساندن به انقلاب و مردم دارد؛ لذا ممکن است چنین حضوری را نیز پیش بینی نماید و ممکن است چنین حضوری از سوی مردم فایده مورد نظر در دفاع از انقلاب و اسلام را در پی نداشته باشد. می­خواهم بگویم دشمن همیشه در صدد توطئه است و دوستانش نیز بیدارند و در صدد همکاری با دشمن هستند. اینجاست که باید به راهنماییها و آگاهی بخشیهای مقام رهبری توجه کرد و نصب العین قرار داد.

حماسه 9 دی در حقیقت چشم فتنه را کور کرد. از آنجا نظام و حکومت جمهوری اسلامی ایران برمبنای دموکراسی اسلامی است و مردم­سارلاری دینی در آن نقش پررنگی دارد ممکن است برخی در صدد فتنه انگیزی باشند. دشمنان خارجی نیز همین هدف را دارند. لذا بر همه است که از آن عبرت بگیرند و با هوشیاری فتنه را خاموش کنند و کسانی که در صدد فتنه انگیزی هستند نیز باید بدانند و عبرت بگیرند که مردم با هوشیاری فتنه آنان را پاسخ می­دهند. زیرا مردم هرگاه بدانند منافع دینی و ملی آنها به خطر افتاده از آن به خوبی دفاع می­کنند.

نکته این است که آنچه سبب شد تا مردم حماسه 9 دی را رقم بزنند، جنگ نرم تبلیغاتی و فرهنگی و سیاسی و حتی اقتصادی است که دشمن علیه مردم به راه انداخته است لذا همت مضاعف برای مقابله با آن را می­طلبد که از آن می­توان به جهاد کبیر یاد کرد که در قرآن کریم به آن اشاره کرده است. خداوند می­فرماید: «فلا تطع الکافرین و جاهدهم به جهادا کبیرا» (فرقان 52). دشمنان انقلاب و اسلام در واقع مصداق همین کافران مورد اشاره قرآن هستند؛ زیرا با تمام امکانات و توان خود از داخل و خارج دست به کار شده اند و از همه ظرفیتهای فرهنگی، سیاسی، اجتماعی، نظامی در قالب جنگ نیابتی و روانی، اقتصادی و ایدئولوژیکی استفاده می­کنند لذا مقابله با چنین دشمنانی نه تنها جهاد اکبر بلکه جهاد کبیر است. زیرا خطر بیشتر است و چون خطر بیشتر است جهاد نیز سخت­تر و مهم­تر و مضاعف­تر است. اینکه می­گوییم جهاد کبیر است، برای این است که دشمن و خودفروختگان حتی از حرمت و قداست عاشورا گذشتند و شعار جمهور ایرانی سر دادند، در حالی که جمهوری اسلامی است که امنیت خود را تأمین کرده تا آنجا که از ایران به جزیره امن تعبیر می­کنند. جمهوری اسلامی در سایه ولایت فقیه و تدابیر مدبرانه مقام معظم رهبری ـ حفظه الله ـ نه تنها امنیت خود بلکه پیروزی جبهه مقاومت به ویژه پیروزی حلب و دفاع از حرم اهل بیت (ع) را به ارمغان آورد.

 

 

 

دیدگاه شما

پربیننده ها

آخرین اخبار