https://telegram.me/chashmnewss
3. مهر 1395 - 7:29   |   کد مطلب: 3811
چشم نیوز:شهید کامران احمدی پور شهید دانشجویی است که در حین تحصیل از طریق بسیج دانشجویی به جبهه اعزام و در لشگر 25 عاشورا به دفاع از میهن اسلامی پرداخت تا اینکه در مورخ 21 خرداد سال یکهزار و سیصد و شصت و پنج زمانی که تنها 21 سال داشت در منطقه عملیاتی مهران از ناحیه س رو دو پا مورد اصابت ترکش خمپاره قرار گرفته و به دیدار معبود می رود .

به گزارش چشم نیوز، شهید کامران احمدی پور شهید دانشجویی است که در سال 1344در کرمانشاه بدنیا آمد و در این شهر مشغول تحصیل شد ، سپس در رشته های علوم قضایی و مهندسی الکترونیک تحصیل نمود ، در حین تحصیل از طریق بسیج دانشجویی به جبهه اعزام و در لشگر 25 عاشورا به دفاع از میهن اسلامی پرداخت تا اینکه در مورخ 65/3/21در منطقه عملیاتی مهران از ناحیه س رو دو پا  مورد اصابت ترکش خمپاره قرار گرفته و به دیدار معبود می رود .

 

 

در زیر گفتگویی را با خانواده شهید دانشجو والامقام کامران احمدی پور ترتیب دادیم؛ قصد داشتیم در خدمت مادربزرگوار شهید هم باشیم اما متاسفانه ایشان به علت کهولت سن و بیماری قادر به صحبت نبودند .گفتگوی ذیل حاصل مصاحبه با برادر بزرگتر ایشان(حاج عبدالحمید احمدی پور از فرماندهان و رزمندگان دوران هشت سال دفاع مقدس) است:

 

گفتگو با برادر شهید

 

از شهید والامقام بگویید؟

 

کامران کوچکترین برادرمن و فرزند پنجم خانواده بود؛ باتوجه به  اینکه ما خانواده ای مذهبی بودیم کامران از همان ابتدا با تعلیمات مذهبی پدر ومادرم رشد کرد و بزرگ شد.

 

کامران اعتقادات مذهبی زیادی داشت به طوری که نماز شب این جوان ترک نمی شد و همواره به حضور در مسجد و نماز جماعت عشق می ورزید.

 

دوران تحصیل ایشان چگونه گذشت؟

 

کامران ما، از همان ابتدا هم علاقه زیادی به تحصیل و فراگیری علم داشت و از هوش سرشاری برخوردار بود، از دوران مدرسه عضو کتابخانه عمومی و مسجد جامع  شهر سرپلذهاب بود و در مدرسه هم از شاگردان خوب و تیزهوش به شمار می رفت.

 

وی در دبیرستان انقلاب در رشته ریاضی فیزیک شروع به تحصیل نمود در این دوران علاوه بر دروس کلاسیک از علوم دینی نیز غافل نبود و همچنین عضو فعال انجمن اسلامی دانش آموزان بود و در مساجد کرمانشاه مخصوصاً مسجد چهارده معصوم (علیه السلام) و مسجد نواب به فعالیتهای فرهنگی و همچنین شرکت در جلسات قرآن و تفسیر و تحصیل علوم دینی اشتغال داشت در سال 1363 پس از پایان دبیرستان در کنکور سراسری دانشگاهها و امتحان اختصاصی مدرسه عالی قضایی شرکت نمود و در مدرسه عالی قضایی قم پذیرفته شد، ضمن اینکه در دوران تحصیل از دانشجویان ممتاز بود.

 

خاطره ای از ایشان بفرمایید و اینکه چطور شد که به جبهه رفتند ؟

 

کامران ترم آخر در رشته حقوق قضایی بود و حدود چهارماه دیگر می توانست به عنوان قاضی مشغول به خدمت شود. یک روز به نزد من آمد و گفت داداش شما کار مرا چگونه می بینی؟ من هم گفتم خوب معلوم است ان شاءالله به زودی تو فارغ التحصیل و قاضی می شوی و می توانی خدمت کنی ...اما انگار این جواب من کامران را قانع کرد و باز پرسید نه بیشتر بگو...از کامران پرسش بود و از من پاسخ تا اینکه من گفتم کار قضاوت بسیار مهم و حساس است و خودت می دانی که عدل و انصاف در این حرفه جایگاه مهمی دارد و فردای قیامت باید برای هر عمل خود و خصوصا اشتباهاتی که ممکن است در امر قضاوت پیش بیاید پاسخگو باشی و...

 

کامران به دقت به حرفهایم گوش می کرد...

 

گفتم ولی کامران جان الان چه وقت این صحبت هاست تو دیرآمدی برادرمن و به زودی قاضی می شوی باید اين پرسش ها را قبل از تحصیل می کردی نه اکنون که در آستانه تصدی قضاوتی...

 

همین جا بود که اشک از چشمان برادرم سرازیر شد و گفت نه داداش شما گفتی هرکس قبل از مرگ بیاید زود آمده است، نه ، من نمی توانم، نه تحمل آتش را دارم ونه آنقدر با  ایمان هستم که بتوانم بر نفس و شیطان غلبه کامل داشته باشم و اشک می ریخت...

 

من که علاقه شدیدی به کامران داشتم و از آنجا که برادر بزرگ تر بودم وکامران برادر کوچک و ارتباط عاطفی شدیدی بینمان بود مات این صحنه ها شده بودم ، کامران را در آغوش گرفتم و گفتم چه می گويی داداش ؟ این حرفا چیه منظورت چیه که دیدم گفت نه داداش من نمی خواهم که قاضی شوم! من که متعجب شده بودم فقط به کامران نگاه می کردم و وقتی دیدم عزم او جزم است گفتم باشد برادر من ان شاءالله که خیر است ، کامران از من خواست که این ماجرا بین خودمان بماند و به مادر چیزی نگویم اما من احتمال می دادم که ایشان انصراف دهد ولی چیزی نگفتم...

 

این ماجرا گذشت و کامران به قصد قم خداحافظی کرد اما هفته بعد با وسایلش برگشت و گفت که انصراف داده، همه مات و متحیر ماندند که چرا ؟ اما من می دانستم ...

 

همان سال کامران در کنکور ریاضی شرکت کرد و در رشته الکترونیک در دانشگاه دولتی تبریز قبول شد و برای تحصیل به تبریز رفت.آن زمان دوران جنگ بود ( برادر کوچک من آقا شهریار که از کامران بزرگ تر بود نیز در جنگ شهید شده بود) ؛ کامران هم تصمیم گرفت که دانشگاه را رها کند و به همراه جمعی از دوستانش عازم جبهه های نبرد شد.

 

واکنش خانواده در مقابل رفتن ایشان به جبهه چه بود؟

 

ما خانواده ای مذهبی داشتبم و همانطور که عرض کردم بنده هم در دفاع مقدس شرکت داشتم ، آقا شهریار هم که شهید شده بودند و ایشان هم در سپاه پاسداران خدمت می کردند؛ وقتی که کامران گفت می خواهد به جبهه برود با روی گشاده خانواده روبرو شد، پدرم خدارحمت کند دم مسیحایی داشتند و بسیار متدین بودند و از این تصمیم کامران استقبال کردند مادرم هم پذیرفت چرا که اعتقاد داشتیم این وظیفه همه ماست که از ایران و اسلام محافظت کنیم ؛ خود شهید هم می گفت که وقتی مملکت نیاز به ما دارد آیا می شود که احساس نکنم وحضور نداشته باشم و این بود که عازم جبهه شد.

 

 

شهید گرانقدر چطور به شهادت رسیدند؟

 

ایشان  همراه با لشکر 25 کربلا در فاو حضور داشتند که جهت شرکت در عملیات آزادسازی مهران از چنگ متجاوزین بعثی در خرداد ماه یگان خدمتی ایشان نیز به آن منطقه نقل مکان نمود و در تاریخ 27 خرداد سال 1365 وقتی که تنها 21 سال داشت در جریان عملیات کربلای یک به مقام رفیع شهادت نایل آمد و با پیکری پاره پاره و بدنش که به دو نیمه شده بود به دیدار معبودش شتافت.

 

خبر شهادت آقا کامران راچطور به شما دادند؟

 

عرض کردم که پدرم دم مسیحایی داشتند و بیشتر حوادث به ایشان الهام می شد. یادم هست شب قبل از شنیدن خبر شهادت کامران نیمه های شب بود که پدر از خواب پریدند و بی تاب و آشفته بودند وقتی از ایشان جویا شدیم گفتند که نگرانم ،فردا می بینید...

 

فردا صبح یک سرباز به در خانه آمد و گفت که کامران در بیمارستان بستری شده اند ولی ما می دانستیم که ایشان زنده نیستند و وقتی رفتیم با پیکر پاک و دو نیم شده کامرانمان روبرو شدیم ، کامران جوان پاکی بوى که در دفاع از آرمان های انقلاب اسلامی شهد شیرین شهادت را نوشید و به دیدار حق شتافت.

 

 

سخن آخر؟

 

از شما تشکر می کنم ؛ان شاء الله که خداوند منان حافظ این انقلاب و کشوراسلامی مان باشد،همه ما رهرو راه شهیدان باشیم و خداوند این توفیق را به همه ما و خصوصا جوانان بدهد که چون گذشته نگذاریم کوچکترین تجاوزی به این مرز و بوم صورت گیرد و این که قدردان خون شهدا و جانبازان و ایثارگران و رزمندگان ایران اسلامی مان باشیم که در راه پاسداری از کیان انقلاب و ایران از خون پاکشان مایه گذاشتند.

 

تصاویر تکمیلی: 

دیدگاه شما

پربیننده ها

آخرین اخبار