https://telegram.me/chashmnewss
8. شهريور 1396 - 12:01   |   کد مطلب: 4906
پس از اعلام فرمان آتش به اختیار از سوی رهبر معظم انقلاب و تاکید همیشگی ایشان بر موضوع حرکت های خودجوش مردمی، امروز شاهد هستیم که مجموعه های مختلف با همدلی و تعامل پررنگ تری برای لبیک به این مطالبه دور هم جمع شده اند و همان طور که خداوند وعده داده است دروازه برکات الهی به روی انسان ها در کارهای جمعی گشوده می شود و خروجی کار قابل مقایسه با کارهای فردی نیست.
دروازه برکات الهی به روی انسان ها در کارهای جمعی گشوده می شود

به گزارش چشم نیوز، پویش بزرگ مهربانی_در_ماه_مهر که مدتی است در کرمانشاه به راه افتاده است و در حال جمع‌آوری کمک های مردمی برای خرید 1000 بسته لوازم التحریر برای دانش آموزان مناطق محروم استان می باشد. این پویش خودجوش مردمی که دومین سال اجرای آن کلید خورده است، امسال با همکاری 12 مجموعه خیریه در حال اجرا است و طی آخرین اخبار دریافتی، کمک هزینه خرید 500 بسته لوازم التحریر تا این لحظه جمع آوری شده است. در ادامه گفتگویی خواهیم داشت با محمد جواد خواجه‌وند، مسوول شبکه مردمی انفاق که از حال و هوای طرح مهربانی در ماه مهر می گویند:

ضمن خسته نباشید و خدا قوت، ابتدا خودتان را معرفی کنید و بفرمایید که این طرح از چه زمانی و به چه شکلی آغاز شد؟

بسم الله الرحمان الرحیم

بنده محمد جواد خواجه وند هستم، دانشجوی گرافیک دانشگاه علمی و کاربردی و موسس شبکه مردمی انفاق که حدود دو سال است که فعالیت های خودم رو بصورت جدی در امر محرومیت زدایی در سطح استان آغاز کرده ام.

اولین دوره طرح «مهربانی در ماه مهر» شهریور ماه سال گذشته در منطقه درود فرامان کرمانشاه، با همراهی جمعی از دوستان که در اینجا جا دارد از آنها هم تقدیر و تشکر داشته باشم بصورت کاملا خودجوش برگزار شد و موفق شدیم در حرکتی که انجام شد تعداد قابل توجهی از بسته های لوازم التحریر را به دست کودکان محروم آن منطقه برسانیمچه اتفاقی افتاد که در اولین طرح خود به  سراغ دانش‌آموزان رفتید؟

یکی از مسائلی که اگر بصورت ریشه ای به آن پرداخته شود می تواند در دراز مدت مانع بروز ناهنجاری ها و آسیب های اجتماعی شود، موضوع تحصیل کودکان در مناطق محروم و آسیب پذیر کشور است که بعضا بخاطر فقری که در آن مناطق حاکم است به سختی صورت می گیرد و متاسفانه شاهد هستیم که تعداد قابل توجهی از کودکان در این مناطق به جهت فقری که وجود دارد نمی توانند ادامه تحصیل بدهند و امروز این مساله به یکی از تهدیدات جدی در جامعه ما بدل گشته است، از این حیث با همفکری های صورت گرفته به این نتیجه رسیدیم که اولین فعالیت خودمان را در قالب رفع محرومیت از این کودکان در این مناطق رقم بزنیم.میزان رشد و موفقیت طرح را نسبت به سال گذشته چگونه ارزیابی می کنید؟

سال گذشته طرح بصورت اتفاقی و در بازه زمانی کوتاهی صورت گرفت اما امسال بحمدالله با برنامه ریزی های صورت گرفته، محدوده بیشتری از مناطق مختلف در سطح استان را پوشش خواهیم داد.آن طور که از شندیده ها حاکی است امسال این طرح قرار است بصورت جمعی و با همکاری سایر مراکز خیریه کرمانشاه برگزار شود؛ در این باره قدری توضیح دهید.

بله، امسال طی جلسه ای که با آقای دکتر شهبازی، مسوول خیریه «خشت های مهربانی» داشتیم تصمیم بر این شد که این طرح به عنوان اولین پویش جمعی و شبکه ای، توسط مجموعه های فعال دراستان دنبال شود که بحمدالله تا امروز شاهد برکات این حرکت جمعی بوده ایم و ان شا الله این طرح مقدمه ای خواهد بود برای همکاری های بیشتر گروهی، بین فعالان فرهنگی در سطح استانکمی بیشتر از فعالیت مشترکی که صورت گرفته برای ما بگویید. آیا می توانیم به آینده این دسته از فعالیت ها امیدوار باشیم؟

بله، بحمدالله پس از اعلام فرمان آتش به اختیار از سوی رهبر معظم انقلاب و تاکید همیشگی ایشان بر موضوع حرکت های خودجوش مردمی، امروز شاهد هستیم که مجموعه های مختلف با همدلی و تعامل پررنگ تری برای لبیک به این مطالبه دور هم جمع شده اند و همان طور که خداوند وعده داده است دروازه برکات الهی به روی انسان ها در کارهای جمعی گشوده می شود و خروجی کار قابل مقایسه با کارهای فردی نیست.

بحمدالله امروز شیرینی این همدلی به کام نیروهای انقلابی نشسته است و در سال های آینده قطعا شاهد برکات بیشتر این همکاری ها خواهیم بود.الان طرح مهربانی در ماه مهر در چه مرحله ای قرار گرفته است؟

بحمدالله با تلاش های صورت گرفته و عنایت خداوند متعال موفق شده ایم که کمک هزینه لازم برای خرید 500 بسته نوشت افزار را با همدلی های مردمی و خیرین جمع آوری کنیم و تبلیغات پیرامون طرح تا پایان شهریور ماه ادامه خواهد داشت و امیدوار هستیم که به تعدادی که در نظر داریم یعنی 1000 بسته برسیم ان شا اللهانعکاس طرح در فضای مجازی و شبکه های اجتماعی را چگونه ارزیابی می کنید؟

امروز یکی از ظرفیت های عظیمی که نباید از آن غافل شد، ظرفیت فضای مجازی و شبکه های اجتماعی است؛ ما روی این موضوع کار جدی صورت داده ایم و بخشی از نیروی کار خود را در این عرصه مستقر کرده ایم، خدا را شکر این فعالیت ها تا این لحظه نتایج مثبتی به همراه داشته است.افق پیش روی شبکه مردمی انفاق را چگونه ترسیم می کنید؟

روزی که پا به این عرصه گذاشتیم تصور هم نمی کردیم که چه برکاتی در این فضا نهفته است و امروز نتایج این زحمات به خوبی قابل ملاحضه است. با عنایت خداوند این فعالیت ها ادامه خواهد داشت و به امید روزی که بتوانیم به اندازه خود حق واژه شریف «انفاق» را که  بیش از 80 آیه در قرآن به آن اشاره شده و هم ردیف نماز از آن یاد شده را بجا بیاوریم و وظیفه خود را در مسیر دینی و انقلابی خود در فضای کنونی جامعه انجام بدهیم.و صحبت پایانی

قدردانی می کنم از تمام دوستانی که تا این لحظه خالصانه و بدون هیچ چشم داشتنی در فعالیت های مختلف شبکه همکاری داشتند و تقدیر می کنم از مدیران خیریه استان که کمک کردند تا در کنار یکدیگر اتفاقات خوبی را برای استان عزیزمان رقم بزنیم، از شما هم بابت انجام این مصاحبه قدردانی می کنم و آرزوی موفقیت برای شما و تیم همراهجهت مشارکت در طرح «مهربانی در ماه مهر» با سایت زیر مراجعه بفرمایید:

www.enfaghngo.ir

@enfagh_ngo

دیدگاه شما

پربیننده ها

آخرین اخبار