https://telegram.me/chashmnewss
16. بهمن 1395 - 13:28   |   کد مطلب: 4132
انقلاب اسلامی ایران مهم ترین و بنیادی ترین رویداد در طول تاریخ معاصر اسلام است، اثر این رویداد به روشهای گوناگون در اندازه های مختلف تقریبا در تمام کشورهای اسلامی مشاهده شده است.
 میزگرد چشم نیوز با موضوع انقلاب، تثبیت و پایندگی آن برگزار شد

به گزارش چشم نیوز،   انقلاب بزرگ تحت هدایت و رهبری فعال امام خمینی (ره) و دیگر علمایی که از وی پیروی می کردند به دست مردم ایران خلق شد. وقوع این حادثه باعث سرنگونی معجزه آسای خاندان پهلوی گردید و به تشکیل جمهوری اسلامی ایران منتهی شد. ایران به طور بنیادین از نظر سیاسی و فرهنگی از یک کشور غرب مدار و غربگرا به یک کشور اسلامی مبدل شد.

در این میزگرد که مسئولین حضور داشتند به بررسی موضوع انقلاب پرداخته شد.

باتوجه به اینکه انقلاب یعنی ایجاد و تغییر و دگرگونی، در سال 95 چه ضرورتهاییی باعث شد که مردم ایران سختی های انقلاب را بهجان بخرند؟

حجت الاسلام جواد کرمی، مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در امور اهل سنت استان کرمانشاه در پاسخ به این سوال گفت: بی اغراق باید گفت این رویداد تاریخی بدون بصیرت، استقامت، فداکاری و زمامداری و همچنین اراده خلل ناپذیر رهبر روحانی آن برای پیروزی، شاید امکان به وقوع پیوستن آن وجود نداشت. رهبری و هدایت انقلاب اسلامی به دست حضرت آیت الله خمینی(ره) در تاریخ جهان معاصر اسلام بی نظیر است.

توانایی حضرت امام خمینی در درک ضرورت آمادگی نظامی و آمادگی دائمی مردم ایران در جهت وقف خویش برای کشورشان را می توان یک مثال در حد اعلاء برای بیان احساسات عمیق ناسیونالیستی در نظر گرفت. تاریخ انقلاب از آغاز تاکنون را می توان به منزله یک پدیده عبرت آموز برای تمام مستضعفان و ستمدیدگان و مسلمانانی دانست که سرنوشت خود را اسیر دستان استکبار جهانی می بینند، استکباری که دین را از زندگی مردم جدا کرده و اسلام را در حد اجرای مراسم عبادی تنزیل داده است. این نهضت بر خلاف تمام انتظارات و پیش بینی ها و در مراحل پایانی که پس از 15 سال تلاش و مبارزه خستگی ناپذیر به پیروزی نائل آمد تمام معیارهای بین المللی استکبار مختل کرد.

این نهضت تمام طبقات اجتماع، بخشها، گروههای زیر زمینی و احزاب را تحت الشعاع خویش قرار داد. بعضی از این گروههای سیاسی در باطن به انقلاب اعتقادی نداشتند . ولی مجبور بودند به علت مقتضیات زمان و واقعیات موجود به آن گردن نهند.

نسل جوان باید بدانند که امروز انقلاب بزرگترین سرمایه و ثروتی است که در اختیار مردم است چرا که بالاترین هزینه ها برای آن پرداخت شده است.

امروز همه ی ما در جشنی حضور داریم که بزرگان و از خود گذشتگان هزینه ی آن را پرداخته اند. امام خمینی (ره) حاکم بر قلب ها ی مردم این سرزمین بود و آنها نیزاز  ورود امام به قلب خود به استقبال رفتند.

برای پیروزی این انقلاب عده ای جان خود را فدا کردند و جمعی رنج اسارت را به جان خریدند و عده ای دیگر جانباز شدند تا ما امروزه آزاد ، سربلند و مستقل زندگی کنیم و برای تداوم آن نیز طی سی و هشت سال گذشته بسیاری از جان و آسایش و سلامتی خود گذشتند و با درد و رنج زندگی کردند تا انقلاب پا برجا بماند. ملت ایران به خوبی می دانند که این سرمایه عظیم دسترنج شهیدان  و حاصل درد و رنج فرزندان این سرزمین است و بنابراین قدر آن را می داند . یکپارچگی ملت در کنار رهبری مثال زدنی امام راحل زمینه ساز پیروزی انقلاب بود .

انقلاب اسلامی برای آزادی و حاکمیت مردم بر سرنوشت خودشان رقم خورد و امروز این انقلاب به پاس تلاش های اقشار مختلف مردم تداوم یافته و ملیت ایران در منطقه بلا خیز خاورمیانه که پر از طلاطم است در آرامش و آسایش زندگی می کنند.

انقلاب اسلامی در آینده نیز با وحدت و یکپارچگی مردم و تاکید بر توجه به خواست و اداره ملت و با رهبری حکیمانه رهبر معظم انقلاب تداوم خواهد داشت . انقلاب بالنده تر از دیروز نسل به نسل با سرافرازی منتقل خواهد شد و نسل جوان نیز باید قدر دان این سرمایه عظیم باشد .

انقلاب اصیل ماجلوه ای از نهضت پر عظمت حضرت رسول ا… (ص ) است

حجت الاسلام حبیب صفاری زاده ، مسئول نمایندگی ولی فقیه در ناحیه بسیج دانشجویی کرمانشاه گفت: حضرت امام خمینی(ره) برای حیات دوباره اسلام درست همان راهی را پیمود که رسول مکرم اسلام (ص) پیموده بود یعنی راه انقلاب را.

در انقلاب اصل بر حرکت است، حرکتی هدفدار و سنجیده، پیوسته و خستگی ناپذیر و سرشار از ایمان و اخلاص، در انقلاب به گفتن و نوشتن و تبیین اکتفا نمی شود، بلکه پیمودن و سنگر به سنگر پیش رفتن و خود را به هدف رساندن، اصل و محورقرار می گیرد و گفتن و نوشتن هم در خدمت همین حرکت در می آید و تا رسیدن به هدف، یعنی حاکمیت بخشیدن به دین خدا ومتلاشی ساختن قدرت طاغوت ادامه می یابد. لذا در یک انقلاب اصل همه ی قشرهای جامعه شرکت دارند و هدفهای انقلاب در برگیرنده خواستهای اکثریت جامعه است لذابیزاری از اشرافیت، ناسازگاری های اجتماعی و اقتصادی، شدت محرومیتهای تحمل ناپذیر میان آنچه مردم می خواهند و آنچه به دست می آورند و ظلم و ستم و فساد و بی کفایتی نظا م شاهنشاهی باعث شد که توده های مردم به حرکت در آمده و بجای آن نظام جدیدی که امیال و خواستهای آنان که بر محوریت دین و مردم تامین کند را روی کار بیاورند و انقلاب اسلامی را رویکار بیاورند.دراین انقلاب چند خصوصیت مهم وجود دارد که همه منطبق بر اسلام صدر اول بود.

اراده ملت بر حاکمیت خدا و دین خدا، اینکه قدرت از دست شیطانهای ظالم و فاسد گرفته شود و حاکمیت و قدرت سیاسی جامعه، بر اساس ارزشهای اسلامی شکل بگیرد.

دخالت توده های مختلف مردم در انقلاب اسلامی، رهبر حکیم نصرت را پس از توکل به خدا و اهل بیت (ع) از نیروی لایزال مردم جستجو کرد و در سایه ی مجاهدت بندگان خدا به وجود آورد و در راه خدا به حرکت درآورد.

قرارگرفتن خطوط اصلی جامعه مطلوب  در منظر همگان، استقرار شریعت اسلامی که متضمن عدل اجتماعی و استقلال سیاسی و استغنای اقتصادی و رشد علمی و اخلاقی است.

در منظر همگان قرار گرفت و شعار( نه شرقی، نه غربی ، جمهوری اسلامی) که به معنای تبدیل واقعی و همه جانبه بنیانهای زندگی جاهلی به بنیانهای اسلامی است مطرح گردید.

پیشاهنگی رهبر عادل و فقیه، رهبری حاکم و فقیه که عبد صالح و الگوی مسلمانی بود خود پیشاهنگ این حرکت در ایمان و عمل شد.

حجت الاسلام عبدالله غلامی، عضو هیئت علمی دانشگاه رازی در پاسخ به این سوال گفت:

بی تردید انقلاب هزینه های سنگینی از جمله از جان گذشتن دست شستن دارد و چه بسا انقلاب گر واقعا ممکن است جان خود را از دست بدهد. حال واقعا این پرسشی جدی است که چرا یک فرد مؤمن انقلابی دست به انقلاب می¬زند. پاسخ این پرسش ساده است. فساد این انگیزه را ایجاد می کند. فساد در همه عرصه های سیاسی، اقتصادی، فرهنگی، اجتماعی آن گونه از تاریخ ایران معاصر بر می¬آید، در رژیم منحوس پهلوی بود. این نکته باعث شد تا مردم ایران انقلابی شوند هم چنان که همین امر باعث شد تا شخص امام خمینی (ره) نیز خود انقلابی شود. حتی این انقلابی گری امام خمینی نه تنها در هنگام انقلاب بلکه پس ازپیروزی انقلاب نیز در ایشان موج می¬زد و هر گاه حرکتی و جریانی در کشور اتفاق می¬افتاد و کیان انقلاب اسلامی را به خطر می انداخت و به عبارتی زمینه فساد را فراهم می نمود، آن جریان و حرکت و وابستگان به آن را به حرکتی انقلابی تهدید می کرد. ما همین روحیه را در مقام معظم رهبری ـ حفظه الله ـ نیز می¬بینیم. آنجا که فتنه 88 کلید خورد، خود را انقلابیمعرفی کرد نه دیپلمات. این بدان معناست که ایشان احساس خطر کرده اند که خود را این چنین معرفی می نماید. اتفاقا هم اکنون نیز مردم باید همین روحیه انقلابی را داشته باشند. زیرا هر روز بیش از پیش خطر توطئه دشمنان خارجی و داخلی وجود داردو چه بسا فساد بار دیگر دامنگیر جامعه شود.

حجت الاسلام  روح الله بدری، مسئول تعلیم و تربیت بسیج دانشجویی کرمانشاه گفت: بی بندو باری در جامعه، پایمال کردن حق ملت در مجامع و مجالس بین المللی، پایبند نبودن مسئولین وقت به دستورات دینی  و شرعی با وجود اینکه ملت ایران مسلمان هستند و قرار دادن سرمایه  های ملی در اختیار بیگانگان و... باعث شد که مردم مسلمان سختی های انقلاب را به جان بخرند.

حجت الاسلام محمد اسماعیلی، عضو هیأت علمی دانشگاه علوم و معارف قرآنی گفت: هر انقلابی دارای علل و عواملی است، در برخی موارد انقلابها بخاطر مسائل اقتصادی، جغرافیایی و سیاسی رخ می دهد، اما انقلاب اسلامی ایران ماهیتی دینی و اعتقادی داشت و مردم در درجه اول دغدغه دین داشتند، زیرا رژیم پهلوی به دنبال تضعیف مسائل اعتقادی و دینی بود.

هرگونه تغییر و دگرگونی از وضعیت موجود به وضعیت جدید برای اینکه ماندگار باشد نیازمند پذیرش عمومی از سوی مردم است چه عواملی باعث پذیرش عمومی از سوی مردم بود؟

حجت الاسلام صفاری زاده در پاسخ به این سوال گفت: این نهضت مردمی و انقلاب بی نظیر که در منتهای مبارزات پانزده ساله آن پدید آمد و حماسه عظیمی که در عمر یازده ساله این نظام به ظهور رسید و شهادت نفوس طیبه و تحمل آن همه دشواری ها و شکنجه ها و مصیبتها از سوی ملت مومن و مبارز ایران اسلامی، همه و همه بخاطر اسلام بود، ملت بزرگ ایران و امام بزرگوارش سعادت را در پیروی از اسلام دانستند و حاکمیت اسلام را وسیله نجات از سلطه شیطان ها و طاغوتها و ستمگران دیدند و رضای خدا را در پیگیری از حاکمیت اسلام جستجو کردند.

ملتهای مسلمان و مخلصان دلسوز در سراسر جهان اسلام نیز بخاطر اسلام بوده که این انقلاب و این نظام را متعلق به خود دانسته و از آن حمایت و دفاع می کنند از این رو جمهوری اسلامی بزرگترین وظیفه اش آن است که اسلام را در زندگی مردم تحقق بخشد و جامعه را به صورت یک جامعه نمونه اسلام در آورد، لذا برای عملی شدن این هدف که گامهای اساسی و بلند آن از آغاز پیروزی به وسیله ی همه دست اندر کاران و با اهتمام و اشراف شدید حضرت امام (ره) برداشته شده باید قوای سه گانه کشور هماهنگ و پیگیر عمل کنند و حوزه های علمیه، دانشگاهها و مراکز فرهنگی و پژوهشی اسلامی به تلاش وسیع دست زنند و سرچشمه پایان ناپذیر تفقه و اجتهاد آگاهانه و بصیر را در خدمت عمق و گسترش معارف اسلامی به کار گیرند و دستگاههای فکری و عملی نظام مقدس جمهوری اسلامی باهم ودر کنار هم جامعه را در راه اسلامی شدن روز افزون و به سمت هدفهای اسلامی پیش ببرند.

حجت الاسلام کرمی در پاسخ به این سوال گفت: علت به وجود آورنده هر انقلابی یاحرکتی می تواند یکی از عوامل و علل بقاء آن نظام سیاسی، انقلاب یا حرکت باشد. علت به وجودآورنده انقلاب اسلامی ایران باور مردم ایران به این بود که در ذیل یک نظام دینی می توانند به عدالت دست یابند.

در همان روزها که انقلاب اسلامی پیروز شد ایدئولوژی ها، گرایش ها و دیدگاههای دیگری هم در جامعه مطرح بود که بعضا از عدالت دفاع می کردند اما مردم ایران به دلیل بصیرت و آگاهی که نسبت به دین اسلام داشتند نظام اسلامی را به عنوان نظام تحقق بخش آرمانهای خود انتخاب کردند. در انقلاب اسلامی ایران هم علت ایجاد انقلاب همان علت بقاء آن است به این معنا که مردم بر این باور هستند که آرمانهای آنها یعنی آزادی، استقلال، بزرگی کشور،رسیدن به عدالت و اهداف عالیه کشور در پرتوی نظام اسلامی تحقق پیدا می کند این یکی از علت اصلی است که مردم همچنان از نظام اسلامی دفاع می کنند و آن را تحقق بخش آرمانهای خود قرار می دهند.

یکی دیگر از عواملی که باعث تحقق و بقاء انقلاب اسلامی شد رهبری است که به درستی و با دقت بین خواست های مردم و آرمانهای راهبردی که می تواند منافع اسلام و ایران را تحقق ببخشد هماهنگی ایجاد کند و مردم این رهبری را قبول داشته باشند. رهبری دوران تاسیس که امام خمینی (ره) بودند و رهبری دوران تثبیت که رهبر معظم انقلاب حضرت آیت الله خامنه ای(مدظله العالی) هستند. مردم معتقد هستند که این دو بزرگوار خود نمونه تحقق یافته همان ارمان ها هستند در تصمیم گیری مستقل و تطابق کامل با ارمان ها واعتقادات اسلامی رفتارشان مبتنی بر عدالت، پاکی و سلامت هست مجموعه اینها باعث شده که رابطه ای مبتنی بر مودت و اعتماد مابین رهبری و مردم به وجود بیاید. در همین راستا مردم هر زمان که احساس کردند نظام و رهبری نظام برای اداره کشور نیازمند کمک هستند با تمام وجود به میدان آمدند چرا که متقدند رهبری نظام از جهت آرمانهای نظام که علت به وجود آمدن این نظام سیاسی بوده منحرف نشده و بلکه شکل تجسم یافته آن است.

عامل موثر دیگر در بقاء انقلاب اسلامی این است که مردم ایران مردمی هستند که باورهای دینی برای انها اصالت دارد 1400 سال است که از اسلام می گذرد اما اعتقادات دینی در عمق جان مردم نفوذ کرده و از سوی دیگر هیچ ایدئولوژی جایگزینی برای اسلام ندیده و نپذیرفته است و تا زمانی که نظام اسلامی به عنوان بخشی از ارمانهای امت اسلامی عمل می کند و از مستضعفان به عنوان بدنه اصلی و اهداف کلان خود دفاع می کنند. طبیعتا مردم هم از نظام اسلامی دفاع خواهند کرد . این نکته جالب است که بزرگترین حامیان انقلاب اسلامی در سخت ترین شرایط کسانی هستند که شاید کم ترین بهره مندی داشته اند علت اینا است که ارتباط اینها با نظام اسلامی مبتنی برمنفعت نیست بلکه مبتنی براعتقادات است وهنوزهم براین باورندکه جهت گیری اعتقادی نظام تغییری نکرده است.

توده مردم ایران برای حفظ انقلاب تا پرداختن بالاترین هزینه ها آمادگی دارند. بسیاری از کشور ها هستند که یک مسیر انقلابی را طی کرده اند اما بعد از مدتی مردم پشیمان شده و حمایت خود را از آن نظام برگرفته اند و آن نظام در مقابل اشاره ای از دشمنان فرو ریخته است اما مردم ایران بدترین شرایط را تحمل کرده و بالاترین داشته های خود که جان و مالشان بود در کف اخلاص گذاشته و در اختیار نظام قرار داده اند.

حجت الاسلام غلامی در پاسخ گفت: اگر وضعیت جدید موافق با خواسته مردم و طبق اصول الهی و عقلایی باشد، مورد اقبال و پذیرش مردم قرار می گیرد که ما از آن به مقبولیت یاد می¬کنیم. البته نه هر مقبولیتی، بلکه مقبولیت مشروع مد نظر ماست. بنابراین باید وضعیت موجود کشور و جامعه اسلامی باید افزون بر مقبولیت ، مشروعیت نیز داشته باشد. چون با این دو شرط است که از سوی آحاد مردم پذیرفته می¬شود.

حجت الاسلام بدری گفت: بی میلی حضرت امام (ره) به زخارف دنیوی و مادی، ساده زیستن ایشان، پایبند بودن امام به قانون، خود را از مردم بالاتر ندانستن، اهمیت دادن به مستضعفین و فقرا، تقویت اعتماد به نفس در میان آحاد ملت و شعا ر ما می توانیم و در یک کلام امام (ره) به ملت اایران آبرو داد و خود را وقف خدمت به این ملت کردند و این مهمترین پذیرش عمومی انقلاب از سوی مردم بود.

حجت الاسلام اسماعیلی نیز گفت: باید بگویم انقلاب اسلامی ایران چون از دل مردم برخواسته بود و مردم انقلاب اسلامی را گمشده خود یافتند و به صداقت و درستکاری بنیانگذار انقلاب اسلامی و پس از ایشان مقام معظم رهبری و سایر مسئولان ایمان داشتند ، لذا با جان و دل از این انقلاب حمایت کردند و هشت سال در مقابل متجاوزان بعثی مقاومت کردند و نیز در هر جا که نیاز بود به حمایت از انقلاب برخاستند.

مهم تر از شکل گیری انقلاب، نگه داشت و پایندگی آن است به نظر شما دانشجوی امروز چه نقشی در این امر دارد؟

حجت الاسلام غلامی در پاسخ به این سوال گفت: دانشجوی امروز باید چشم بینای ملت باشد؛ زیرا اینان در زمره نخبگان جامعه قرار می گیرند و چیزی جز هوشیاری و تیزبینی از آنان انتظار نمی رود. لذا باید هر جریان و حرکت سیاسی را به دقت رصد نماید و آنچه در راستای قانون اساسی و مصلحت نظام اسلامی و انقلاب مردمی ایران است، همان را برگزینند. برای همین است که مقام معظم رهبری تأکید خاصی بر ورود دانشجویان مؤمن متعهد متخصص به جریان ها و موضوعات سیاسی دارند؛ زیرا اگر دانشجو این سه ویژگی داشته باشد، هیچ گاه فریب نمی خورد، منحرف نمی شود، به بازی گرفته نمی شود، بلکه برعکس خود انحرافها را اصلاح می کند و فریبهای دشمن را ناکام می گذارد.

در پایان باید گفت اطلاع دقیق از مفاد قانون اساسی توجه به راهنماییها و روشنگیرهای مقام معظم رهبری در کنار مطالعه عمیق تاریخ معاصر ایران و یادآوری جانفشانی شهدای انقلاب و جنگ تحمیلی می تواند نقش دانشجو را در حفظ و حراست از انقلاب و کشور را پر رنگ نماید.

 حجت الاسلام کرمی گفت: دانشگاه یکی از عرصه های حضور جوانان در صحنه های مبارزات مردمی است و تاریخ انقلاب گویای حضور پرشور دانشجویان در نهضت اسلامی است به گونه ای که دانشگاه را به عنوان یکی از مراکز و کانونهای اصلی مبارزه مطرح ساخت بدون شک دانشجویان از پیشگامان و یکی از نیروهای اصلی انقلاب به شمار می رفتند که دانشگاههای کشور را به مرکزی برای مبارزات انقلابی تبدیل کرده بودند.

قشر جوان در هر جامعه ای به لحاظ برخورداری از توان، انرژی و استعداد فراوان قادر است، نقش تعیین کننده ای در آیند آن جوان داشته باشد و جوانان در هر جامعه ای سرمایه اصلی آن جامعه محسوب می گردند که می توانند زمینه های رشد و پیشرفت آن جامعه را در عرصه های مختلف علمی، فرهنگی، اقتصادی، سیاسی،هنری، ورزشی و... را فراهم کنند.

در کشور ما نیز نسل جوان، سهم بزرگی از تحولات و پیشرفت های کشور را بر عهده داشته و شاهد حضور جوانان در عرصه های مختلف از شکل گیری انقلاب گرفته تا پیروزی آن و صحنه های مهم و حیاتی آن تاکنون دارند.

بدون شک جوانان و دانشجویان همان گونه که در پیروزی انقلاب اسلامی و شکل گیری آن نقش به سزایی داشتند در تداوم انقلاب اسلامی و تثبیت آن نیز دارای نقش محوری هستند و همراهی آنان تضمینی برای آینده انقلاب اسلامی و پیشبرد اهداف آن در تمام زمینه ها خواهد بود. همانطوری که پس از انقلاب، در طول جنگ تحمیلی حضور جوانان و فداکاری آنان توطئه دشمنان را خنثی نمود و در عرصه های علمی نیز پس از جنگ در سازندگی کشور نقش جوانان نقش بی بدیل بوده است

از این رو توجه جدی به جوانان و فراهم نمودن زمینه های پیشرفت همه جانبه آنان تضمینی برای پیشرفت انقلاب اسلامی و تحقق اهداف آن است و بدون همراهی جوانان دستیابی به به اهداف انقلاب اسلامی امکان پذیر نخواهد بود بنابراین شناخت آسیب هایی که متوجه جوانان است و برطرف کردن آن باید از اولویت های نظام و دغدغه اصلی مسئولان باشد.

حجت الاسلام صفارزاده در پاسخ به این سوال گفت: بهتراست این سوال را از منظر و کلام مقام معظم رهبری (حفظه الله) پاسخ بدهیم که حضرت آقا فرمودند : در نگهداری از انقلاب نقش جوان امروز ما این است که اولا متقی باشد، باید به تقوا دست پیدا کند که بزرگترین سرمایه برای رسیدن به موفقیتها ی دنیوی و اخروی است.

دانشجوها  باید  دنبال تحصیل علم باشند ، از تحصیل علم لحظه ای فروگزار نکنید و آن را قدر بدانید علم می تواند زندگی شخصی شما را، ملت شما را، جهان را به شکل مطلوب بسازد همان طور که می تواند جهان را ویران کند.

جوان باید بصیر بوده و آگاهی سیاسی داشته باشد، آگاهی سیاسی از جمله مسائلی است که رژیمهای مثل رژیم منحوس پهلوی از این واهمه داشتند و از اینکه دانشجویان به سراغ مباحث و آگاهی های سیاسی بروند می هراسیدند لذا نمی گذاشتند این امر تحقق پذیرد.

نقش آفرینی کردن در عرصه های مورد نیاز کشور هر جوان که در دوران دانشجویی و تحصیل به سر می برد از اساسی ترین و ظایفش این است که روحیه ی دفاع، احساس مسئولیت و تکلیف در مقابل این کشور و آرمانهای آن را در خود نگه دارد.

جوان انقلابی باید اهل ورزش باشد، دین، تقوا ،علم احتیاج به نشاط ، کار و ورزش دارد و حضرت آقا می فرمایند : اگر در یک جمله از من بپرسند که شما از جوان چه می خواهید ؟ خواهم گفت تهذیب، تحصیل و ورزش.

حجت الاسلام  اسماعیلی نیز گفت: از مهمترین عوامل می توان به فراموش نکردن اهداف بلند انقلاب اسلامی و معرفی آن اهداف برای نسل جدید و نیاز بیان  زحمات و خون های ریخته شده ای که برای پیروزی این انقلاب و تداوم آن نثار شده است، اینها می تواند مسیر راه را همواره برای نسل های آینده روشن نماید.

حجت الاسلام  بدری گفت: دانشجوی امروزی باید این پنج شاخصه انقلابی بودن را که رهبر معظم انقلاب فرمودند رعایت کرده و جامع عمل بپوشاند، پایبندی به مبانی و ارزشهای اسلامی، اسلام و انقلاب، هدف گیری آرمانهای انقلاب و همت بلند برای رسیدن به آنها، پایبندی به استقلال همه جانبه کشور و حساسیت در برابر دشمن و عدم تبعیت ازان و همچنین تقوای دینی و سیاسی.

دیدگاه شما

پربیننده ها

آخرین اخبار