نمایش 1 - 10 از 18
ماه رمضان فرصتی برای احیای فریضه امر به معروف و نهی از منکر است
میزگرد با حضور کارشناسان مذهبی:
با وارد شدن به ماه رمضان مسئله امر به معروف ونهی از منکر بیش از هر زمانی در ذهن ها تداعی می شود.
فرقه سید صادق شیرازی پیرو رفتار داعش است
استاد ادیان ومذاهب:
چشم نیوز: یکی از جریاناتی که در دو سه سال اخیر قوت گرفته و در حال رشد و نمو است جریان جعلی شیعه نمایی است که در حاشیه و متن بیوت یکی از مراجع تقلید قم به نام شیرازی شکل گرفته است.
دست به دامان شهدا شد تا دستش را گرفتند
گفت و گو با همسرشهید کاظمی در دهه فجر:
چشم نیوز: ظاهرا شهادت یک حادثه یا یک نقطه نیست بلکه یک جریان است و فقط در تجلی تیر و خون و شمشیر خلاصه نمی شود. اصل شهادت در همان جهاد و مبالغه در مجاهدت است.شهادت دلخوشسی مجاهدان است، در پایان خط زندگی، این طور اگر در بستر هم بمیری شهیدی. شهادت یک سبک زندگی است، سبک زندگی نه سبک مرگ، حالا اگر شهادت به سبک دفاع از حرم اهل بیت نصیب یک مجاهد باشد اوج خوشبختی است.
پدیده ی بدحجابی از معضلات و ناهنجاری های فرهنگی کشور در دوران حاضر است
گفت و گو با مدیریت خواهران در سازمان بسیج دانشجویی استان:
چشم نیوز:پدیده ی «بدحجابی» از معضلات و ناهنجاری های فرهنگی کشور در دوران حاضر است که باید بررسی و مطالعه ی آن را در ردیف معضلات دیگری چون تورم، بی کاری، اعتیاد و... قرار داد و باید برای حل آن چاره اندیشی نمود.
در میزگرد« اینترنت خوب یا بد؟!» عنوان شد؛
چشم نیوز: اینترنت طی سالهای اخیر چنان در جامعه جوان مورد توجه قرار گرفته است . شاید بتوان گفت این محبوبیت موجب شده است بسیاری از ارتباطات اجتماعی جوانان دستخوش ناملایماتی گردد و غرق شدن در دنیای فضای فرصت کار و تحصیل بهینه را از جوانان سلب کرده به طوری که یک جوان از آغازین ساعات روز تا ساعات پایانی شب مشغول وبگردی و یا چت کردن در فضای مجازی و شبکه های اجتماعی است که خود جای تامل دارد.
در میزگرد« فضای مجازی؛ فرصت ها و تهدیدها» مطرح شد؛
چشم نیوز: فضای مجازی، سکه‌ای است که باید دو روی آن را با هم دید؛ رویی که ناظر به فرصت‌ها و نقاط قوت آن بوده و روی دیگر که ناظر به تهدیدها یا به تعبیری نقاط ضعف این فضا می‌باشد. باید دانست که شناخت صحیح فضای مجازی و به تبع آن، استفاده‌ی صحیح و در عین حال حداکثری از این پدیده‌ی دنیای مدرن، مستلزم شناخت و سپس لحاظ کردن هر دو روی سکه‌ است.
در میزگرد بررسی عفاف و حجاب مطرح شد؛
چشم نیوز: ماهواره نقش زیادی دارد زیراعفت زدایی و حیا زدایی را ترویج می‌کند که نتیجه آن به بدحجابی در جامعه منجر خواهد شد و اگر بتوان در زمینه فرهنگی خوب وارد شد مسلما می توان موفقیت زیادی در خصوص ترویج عفاف و حجاب کسب نمود.
در میزگرد باید و نبایدهای دانشگاه مطرح شد؛
چشم نیوز: بالتبع دانشگاه تاثیرات زیادی بر روی رفتار و شخصیت یک فرد دارد، ورود به دانشگاه خصوصا برای دانش آموزانی که بلافاصله بعد از مدرسه وارد دانشگاه می شوند ورود به یک دنیای جدید است که اگر در مسیر صحیح هدایت شود موجب رشد و بالندگی یک جوان خواهد شد.
در میزگرد چشم نیوز با عنوان «جوان و دغدغه های امروز» عنوان شد؛
چشم نیوز: اگر مسئله تامین نیاز های زندگی برای جوانهای امروز ضرورت دارد (که همینطور هم هست) بدون تردید وظیفه مسئولان فراهم کردن زمینه های پاسخگویی به نیاز های اقتصادی جوانها است.در این باره هم توصیه های فراوانی از سوی رهبر معظم انقلاب به دستگاه های ذیربط وجود دارد که چکیده همه آنها این است که مسئله اشتغال و مسکن و ازدواج جوانان را همه نهاد و دستگاه ها باید جدی بگیرند و در این زمینه کارهای بسیاری انجام شود.
يك مدرس دانشگاه در گفتگو با چشم نیوز عنوان کرد؛
چشم نیوز: : انسان الگوطلب است و به دنبال الگو حرکت می کند و رشد و انسجام شخصیت جوان در سایه همسانی و تناسب با الگو و اسوه انکار ناپذیر است.هرچه الگو سالم، پویا و کامل باشد در اثرگذاری بر شخصیت دیگران نقش بسزایی دارد

صفحه‌ها