نمایش 1 - 10 از 51
ماه رمضان فرصتی برای احیای فریضه امر به معروف و نهی از منکر است
میزگرد با حضور کارشناسان مذهبی:
با وارد شدن به ماه رمضان مسئله امر به معروف ونهی از منکر بیش از هر زمانی در ذهن ها تداعی می شود.
همه سلفی ها داعش نیستند
چشم نیوز: بزرگترین چالش سران کشورهای غربی و آمریکا رشد اسلام در غرب و امریکا بود و این رشد تمام بنیان های لیبرال دموکراسی را متزلزل و تهدید می کرد.
فرقه سید صادق شیرازی پیرو رفتار داعش است
استاد ادیان ومذاهب:
چشم نیوز: یکی از جریاناتی که در دو سه سال اخیر قوت گرفته و در حال رشد و نمو است جریان جعلی شیعه نمایی است که در حاشیه و متن بیوت یکی از مراجع تقلید قم به نام شیرازی شکل گرفته است.
تفسیر تسنیم مدرن و جامع نگر می باشد
گفتگو با حجت الاسلام و المسلمین اسماعیلی، یکی از محققان تنظیم تفسیر تسنیم:
چشم نیوز: عضو هیأت علمی دانشگاه علوم و معارف قرآن گفت: در تفسیرتسنیم به تییین مشربهای مختلف اعم از کلامی، عقلی، عرفانی پرداخته شده است و نیز می کوشد مدرن و جامع نگر باشد.
دست به دامان شهدا شد تا دستش را گرفتند
گفت و گو با همسرشهید کاظمی در دهه فجر:
چشم نیوز: ظاهرا شهادت یک حادثه یا یک نقطه نیست بلکه یک جریان است و فقط در تجلی تیر و خون و شمشیر خلاصه نمی شود. اصل شهادت در همان جهاد و مبالغه در مجاهدت است.شهادت دلخوشسی مجاهدان است، در پایان خط زندگی، این طور اگر در بستر هم بمیری شهیدی. شهادت یک سبک زندگی است، سبک زندگی نه سبک مرگ، حالا اگر شهادت به سبک دفاع از حرم اهل بیت نصیب یک مجاهد باشد اوج خوشبختی است.
پدیده ی بدحجابی از معضلات و ناهنجاری های فرهنگی کشور در دوران حاضر است
گفت و گو با مدیریت خواهران در سازمان بسیج دانشجویی استان:
چشم نیوز:پدیده ی «بدحجابی» از معضلات و ناهنجاری های فرهنگی کشور در دوران حاضر است که باید بررسی و مطالعه ی آن را در ردیف معضلات دیگری چون تورم، بی کاری، اعتیاد و... قرار داد و باید برای حل آن چاره اندیشی نمود.
بر بال اندیشه های الهی امام عسکری (ع) پرواز کنیم
در روز ولادت:
چشم نیوز: وارد شدن به شهر علم، معارف و احكام الهي جز از دروازه اهل بيت (ع) امكان ندارد باید بر بال اندیشه های امامان(ع) پرواز نمود.
حماسه 9 دی و زنده نگهداشتن آن، جهاد کبیر فی سبیل الله است
گفتگو:
روز 9 دی را باید از ایام الله شمرد زیرا در این روز حرکتی خودجوش و فراجناحی از سوی مردم متدین و انقلابی صورت گرفت که توطئه دشمنان انقلاب و اسلام را نقش بر آب کرد.
پاسخ یک استاد به دانشجو به مهم ترین سؤالات دینی
گفت وگو:
شناخت اسلام و معارف دینی همانند موارد مشابهی از این نوع، رشته­های به هم پیوسته­ای می­باشند که باید همزمان و با تلاش و کوشش، در تمام زمینه­های آن اطلاعاتی را به دست آورد و نمی­توان توصیه نمود که دقیقا از چه قسمتی آغاز کرد. البته شناخت خداوند می­تواند مهم ­ترین مرحله دینداری ارزیابی گردد که باید در گام های اول، بیشتر در این قسمت تلاش نمود که این یک اصل کلی نیست که همواره ایمان تازه مسلمانان، مستحکمتر از تمام افرادی باشد که از قبل بر این دین بوده­اند، بلکه عارفان کاملی وجود دارند که بینش دینی آنان، به مراتب قوی­تر از افراد دیگر و از جمله تازه مسلمانان می­باشد و اشتباهات و خطاهای دیگران به هیچ وجه نمی­تواند مستندی برای دین گریزی ما بوده، بلکه هر شخصی در مقابل خدای خود، جداگانه باید پاسخگو باشد.دراین گفت و گو به پرسش و پاسخ استاد( زهرا دارستانی) و دانشجو(صادق سوری) در مورد دین پرداخته شده است که امیدواریم مفید واقع شده باشد.
در میزگرد« اینترنت خوب یا بد؟!» عنوان شد؛
چشم نیوز: اینترنت طی سالهای اخیر چنان در جامعه جوان مورد توجه قرار گرفته است . شاید بتوان گفت این محبوبیت موجب شده است بسیاری از ارتباطات اجتماعی جوانان دستخوش ناملایماتی گردد و غرق شدن در دنیای فضای فرصت کار و تحصیل بهینه را از جوانان سلب کرده به طوری که یک جوان از آغازین ساعات روز تا ساعات پایانی شب مشغول وبگردی و یا چت کردن در فضای مجازی و شبکه های اجتماعی است که خود جای تامل دارد.

صفحه‌ها